• Facebook
 • Instagram
 • YouTube
 • TikTok
Chmurka
Chmurka
Drzewo
Drzewo
Lisek
Leaf Leaf Leaf Leaf
Leaf Leaf Leaf Leaf
Ptaszek
Drzewo

blog

Chmurka
Chmurka

9

2022-06-14

Premiera pierwszej książki wydawnictwa CzytaLisek!

To szczególny dzień, bo wraz ze startem wydawnictwa CzytaLisek swoją premierę świętuje również Kot Maruda – pierwszy picture book sygnowany logiem nowego imprintu Grupy Helion. To przepięknie zilustrowana - przez samą autorkę Sophie Blackall, opowieść przystępna dla małych odbiorców – już od piątego roku życia.

 

A o czym jest Kot Maruda? No cóż, koty to kapryśne stworzenia. Przekonał się o tym pewien mały chłopiec, który zapragnął przygarnąć jednego ze schroniska. Kiedy rodzice chłopca pod naciskiem jego gorących próśb w końcu dali się namówić i nowy członek rodziny pojawił się w domu, nic już nie było takie samo. Max okazał się bardzo wyjątkowym kotkiem. Nie bawi się zabawkową myszką, nie mruczy jak inne koty. On woli wpatrywać się nieruchomo w ścianę. Nie wzrusza go zupełnie nic. W tej sytuacji chłopiec będzie zmuszony zrobić wszystko, aby tracący cierpliwość do Maxa rodzice, nie rozkazali mu go oddać. Nawet to, za czym nie przepada.. Kot Maruda autorstwa Sophie Blackall to historia o prawdziwej przyjaźni, która często by rozkwitnąć potrzebuje czasu, o poświęceniach, a przede wszystkim.. o czytaniu!

 • 1

  2022-09-30

  Wejdź do zaczarowanego świata sztuki!

  – Chika? – zawołał Monet. – Gdzie się podziałaś? Należąca do Claude’a Moneta porcelanowa kotka Chika ożyła i wyruszyła na poszukiwanie przygód. Dołącz do niej i do

  więcej»
 • 2

  2022-08-11

  Nowy Pink o odporności psychicznej!

  Pomóż Pinkowi odnaleźć odwagę i naucz się radzić sobie z przeciwnościami losu! Polecamy najnowszą książkę Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry - autorek bestsellera Jesteś ważny,

  więcej»
 • 3

  2022-08-10

  Wyrusz w podróż o jakiej nawet nie śniłeś!

  ​​​​​​Napisane przez Mike Unwina i zilustrowane przez znaną i cenioną na całym świecie ilustratorkę Jenni Desmond - Migracje to opowieść o podróżach, w kt&o

  więcej»
 • 4

  2022-07-27

  Poznaj Prawdziwych przyjaciół!

  Z radością przedstawiamy Wam nowość wydawnictwa CzytaLisek! 

  więcej»
 • 5

  2022-07-20

  Pink na Międzynarodowym Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce!

  W sobotę 16 lipca mieliśmy przyjemność brać udział w Międzynarodowym Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce. Zostawiamy fotorelacje. Lubimy takie wydarzenia

  więcej»
 • 6

  2022-06-30

  Ruszyła przedsprzedaż nowej książki!

  Prawdziwi przyjaciele to drugi picture book, który ukaże się nakładem wydawnictwa CzytaLisek. To ciepła opowieść o indywidualizmie, wyobraźni i potędze przyjaźni.

  więcej»
 • 7

  2022-06-15

  Premiera marki książki dziecięcej - CzytaLisek

  Zapraszamy w podróż pełną przygód, śmiechu, barwnych postaci, ciekawych informacji i ważnych tematów! Chodźcie! Będzie się działo!

  więcej»
 • 8

  2022-06-15

  Pink na Międzynarodowym Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce

  16 lipca widzimy się z autorkami Pinka dwukrotnie! Z samego rana o godz. 9.30 na warsztatach, i o godz. 14.30 na spotkaniu autorskim. Wpadajcie! Będzie się działo!

  więcej»
 • 9

  2022-06-14

  Premiera pierwszej książki wydawnictwa CzytaLisek!

  Z ogromną przyjemnością prezentujemy Wam dzisiaj piękny, bajkowy świat: krainę CzytaLiska, pełną niesamowitych opowieści, przygód i książek!

  więcej»