• Facebook
 • Instagram
 • YouTube
 • TikTok
Chmurka
Chmurka
Drzewo
Drzewo
Lisek
Leaf Leaf Leaf Leaf
Leaf Leaf Leaf Leaf
Ptaszek
Drzewo

blog

Chmurka
Chmurka

4

2022-07-27

Poznaj Prawdziwych przyjaciół!


 

Prawdziwi przyjaciele napisani i zilustrowani przez Salinę Yoon to drugi, wyjątkowy picture book wydany nakładem wydawnictwa CzytaLisek. To opowieść o chłopcu, który nie porozumiewa się z innymi w ten sam sposób co otaczające go dzieci. Dennis jest mimem, a świat postrzega przez pryzmat swojej nieograniczonej wyobraźni. Kiedy jego rówieśnicy opowiadają historie, on całym sobą, pantomimą staje się daną rzeczą. Jest w tym dość osamotniony, nie każdy stara się zrozumieć chłopca, jednak sytuacja zmieni się kiedy Dennis pozna dziewczynkę imieniem Joy. 

"Czasem proste rzeczy można pokazać w książkach dla dzieci w bardzo wyjątkowy sposób. Dokładnie tak to zrobiła Salina Yoon, autorka książki pt. Prawdziwi przyjaciele. Pięknie opisała wrażliwość dziecka, indywidualizm, ale też otwartą głowę i dążenie do robienia rzeczy po swojemu."
~ @aktywneczytanie 


"Salina Yoon stworzyła piękną opowieść z minimalną dawką tekstu i silnym przekazem. Historia Dennisa z pewnością spodoba się wszystkim małym wrażliwcom. Jeśli ktokolwiek czuł się kiedykolwiek z jakiegoś powodu inny niż wszyscy – ta opowieść jest dla niego. Gorąco polecam!"
~ @OceanBaśni

 • 1

  2022-09-30

  Wejdź do zaczarowanego świata sztuki!

  – Chika? – zawołał Monet. – Gdzie się podziałaś? Należąca do Claude’a Moneta porcelanowa kotka Chika ożyła i wyruszyła na poszukiwanie przygód. Dołącz do niej i do

  więcej»
 • 2

  2022-08-11

  Nowy Pink o odporności psychicznej!

  Pomóż Pinkowi odnaleźć odwagę i naucz się radzić sobie z przeciwnościami losu! Polecamy najnowszą książkę Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry - autorek bestsellera Jesteś ważny,

  więcej»
 • 3

  2022-08-10

  Wyrusz w podróż o jakiej nawet nie śniłeś!

  ​​​​​​Napisane przez Mike Unwina i zilustrowane przez znaną i cenioną na całym świecie ilustratorkę Jenni Desmond - Migracje to opowieść o podróżach, w kt&o

  więcej»
 • 4

  2022-07-27

  Poznaj Prawdziwych przyjaciół!

  Z radością przedstawiamy Wam nowość wydawnictwa CzytaLisek! 

  więcej»
 • 5

  2022-07-20

  Pink na Międzynarodowym Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce!

  W sobotę 16 lipca mieliśmy przyjemność brać udział w Międzynarodowym Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce. Zostawiamy fotorelacje. Lubimy takie wydarzenia

  więcej»
 • 6

  2022-06-30

  Ruszyła przedsprzedaż nowej książki!

  Prawdziwi przyjaciele to drugi picture book, który ukaże się nakładem wydawnictwa CzytaLisek. To ciepła opowieść o indywidualizmie, wyobraźni i potędze przyjaźni.

  więcej»
 • 7

  2022-06-15

  Premiera marki książki dziecięcej - CzytaLisek

  Zapraszamy w podróż pełną przygód, śmiechu, barwnych postaci, ciekawych informacji i ważnych tematów! Chodźcie! Będzie się działo!

  więcej»
 • 8

  2022-06-15

  Pink na Międzynarodowym Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce

  16 lipca widzimy się z autorkami Pinka dwukrotnie! Z samego rana o godz. 9.30 na warsztatach, i o godz. 14.30 na spotkaniu autorskim. Wpadajcie! Będzie się działo!

  więcej»
 • 9

  2022-06-14

  Premiera pierwszej książki wydawnictwa CzytaLisek!

  Z ogromną przyjemnością prezentujemy Wam dzisiaj piękny, bajkowy świat: krainę CzytaLiska, pełną niesamowitych opowieści, przygód i książek!

  więcej»