Spis treści książki
Ze względu na strukturę książki nie zamieszczono spisu treści.
6.0/6 Opinie: 3
ePub
Mobi
>>Posłuchaj wywiadu Krystiana Hanke (Projekt Tatowanie / Radio 357) z Pauliną Mechło
Dobra pamięć to podstawa. Że w szkole, to wiadomo - kto sprawniej zapamiętuje, ten ma lepsze oceny, nawet jeśli nauce poświęca niewiele czasu. Ważna jest także w domu, w relacjach z przyjaciółmi i kolegami. Lubimy tych, którzy wiedzą, jak mamy na imię, nawet jeśli spotkaliśmy ich wcześniej tylko raz. Doceniamy, gdy ktoś pamięta o naszych urodzinach i zawsze na czas składa nam z tej okazji życzenia. Szukamy kontaktu z tymi, którzy są "dobrze poinformowani". Przykłady można mnożyć, ale jedno jest pewne: świat oczekuje od nas dobrej pamięci. Na szczęście da się ją wyćwiczyć tak samo, jak trenuje się mięśnie. Jeśli chcesz dobrze radzić sobie w szkole i życiu, być mądry i zdolny, jeśli marzysz o tym, by zapamiętywanie nowych informacji przychodziło Ci bez wysiłku, ta książka jest właśnie dla Ciebie!
W środku znajdziesz różne ćwiczenia, dzięki którym wzmocnisz pamięć, wytrenujesz spostrzegawczość i poprawisz koncentrację. Razem z Tobą w treningu będzie brał udział Móżdżek, nasz wspólny przyjaciel, który pomoże Ci w rozwiązywaniu zadań, a czasem opowie jakąś ciekawą historię ułatwiającą zapamiętanie nowej informacji. W książce znajdziesz ponad sto różnorodnych ćwiczeń, a na jej końcu - odpowiedzi do niektórych z nich.
Życzymy Ci przyjemnego treningu i... dobrej zabawy!
Autorki
Paulina Mechło — wybitna, skuteczna, uzdolniona i genialna psycholożka, neurokognitywistka i autorka wielu znakomitych książek. Pasjonatka usprawniania intelektu, inteligencji, procesów poznawczych człowieka, tworzenia gier, zabaw i neurorozrywek. Trenerka i twórczyni wielu fantastycznych warsztatów. Pochodzi znad morza, ze Świnoujścia.
Roksana Kosmala — psycholog, neurokognitywista, logopeda, pedagog, psycholog transportu. Założycielka Przedszkola dla Dzieci z Autyzmem i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej “Laudame”. Prowadzi diagnozę i terapię dzieci, młodzieży i osób, konsultacje dla rodziców oraz warsztaty i szkolenia z tematyki autyzmu i zespołu Aspergera.
6.0
Grafika - sposób przedstawienia zadań, ćwiczeń- kolory, kreska, przedstawiony bohater- mózg :), przejrzyste i zrozumiałe opisy - to były czynniki - które wpłynęły na mój wybór tej pozycji. Praca z tą książką okazała się - i jest nadal - fajną zabawą. Polecam
Bardzo fajna książka.
Super zabawa z dziećmi. U mnie 5-7 lat bawiły doskonale. Polecam
Recenzja: QulturaSlowa, Justyna Gul
Okazuje się, że ćwiczyć można nie tylko swoje ciało, ale też mózg. Ćwiczenia te są naprawdę łatwe, a wykonywane regularnie przynoszą wspaniałe rezultaty. Dzięki nim można poprawić zarówno pamięć i koncentrację, jak też usprawnić logiczne myślenie. A to przydaje się od najmłodszych lat i procentuje zarówno w szkole, jak i na studiach czy w pracy. Dlatego też tak popularne są wszelkiego rodzaju kursy szybkiego zapamiętywania, opierające się właśnie na rozmaitych ćwiczeniach mózgu, a także poznaniu różnego rodzaju technik, dzięki którym bez trudu możemy zapamiętać wiele rzeczy. Nie trzeba jednak specjalistycznych kursów, by znacznie poprawić szybkość i jakość zapamiętywania, a tym samym poprawić oceny szkolne czy zapewnić sobie więcej wolnego czasu dzięki szybkiemu przyswojeniu materiału. Pomocą w tym służy książka pt. „Super pamięć dla dzieci”, autorstwa Pauliny Mechło i Roksany Kosmala. Autorki, psycholożki, w opublikowanym nakładem Wydawnictwa Sensus zeszycie ćwiczeń pokazują, że dzięki odpowiednio dobranym zadaniom niemal bez trudu możemy poprawić pamięć i koncentrację. Mimo iż tytuł sugeruje książkę dla dzieci, to bez przeszkód mogą z niej korzystać wszyscy, którzy pragną wytrenować swój mózg. Proste, choć skuteczne ćwiczenia, zaprezentowane przez sympatycznego Móżdżka, który kibicuje dziecku w kolejnych sukcesach (prawidłowo zrealizowanych zadaniach) są niezwykle skuteczne i wystarczy poświęcić im nawet kilka minut dziennie, by wkrótce zauważyć wspaniałe rezultaty. Autorki zebrały w książce ponad sto różnych zadań o różnym stopniu trudności, zaś do niektórych z nich na końcu książki zostały umieszczone podpowiedzi, umożliwiające zweryfikowanie poprawności wykonania zadania. W trakcie pracy z książką odwzorowywać będziemy zapamiętane ułożenie figur, wypisywać zapamiętane wyrazy i ciągi wyrazowe, wykreślać podane sylaby czy dokonywać matematycznych obliczeń. Z książką można pracować zarówno samodzielnie, choć w przypadku dziecka warto zadbać, by rodzic monitorował postępy. Warto też pomyśleć nad wykonywaniem ćwiczeń wraz z dzieckiem – nie tylko może to być wspaniały czas zacieśniania więzi i dobre j zabawy, ale może też znacząco przyczynić się do … poprawy pamięci rodzica. Ćwiczenia zebrane przez autorki mogą być ponadto wykorzystywane w nauczaniu przedszkolnym i szkolnym, a także przez specjalistów.
Recenzja: Dzieci - czasopismo dla rodziców przedszkolaków, Beata Jusik
Ćwiczenie czyni mistrza! Czy wiecie, że mózg można, ba!, nawet powinno się ćwiczyć całe życie? Że niezależnie od wieku jesteśmy w stanie wytwarzać nowe połączenia neuronowe? Z tym, że dzieciom przychodzi to dużo szybciej i łatwiej, jako, że ich mózg jest zwyczajnie bardziej plastyczny. Objawem jego zdrowia jest między innymi umiejętność koncentracji i dobra pamięć, które służą nam w wielu sytuacjach – począwszy od zapamiętywania słów znanych piosenek czy nowo zdobytych informacji, aż po chociażby rozpoznawania rzadko widywanych osób i ich imion (taaaak, czy nie miewamy z tym problemów?). Paulina Mechło oraz Roksana Kosmala, psycholożki, neurokogniwistki i znawczynie tematu przygotowały arcyciekawe pozycje książkowe, które właściwie nazwać można zeszytami ćwiczeń dla umysłu. „Super pamięć dla dzieci” to lekka pozycja wypełniona po brzegi propozycjami niebanalnych zadań mających na celu wspieranie młodszych uczniów w rozwoju ich intelektu, poprawy zdolności koncentracji i spostrzegawczości, w końcu udoskonalenia ich pamięci (wyd. Sensus, 2019). Zadania są ciekawe, dość różnorodne, choć nie brakuje także powtarzających sekwencji, co jest bardzo ważne dla rozwijającego się mózgu. Powrót do schematu danego ćwiczenia daje nie tylko możliwość ugruntowania czynności, którą mózg potrzebuje, by znaleźć rozwiązanie, każda kolejna próba idzie szybciej i sprawniej, co także wpływa na dobre samopoczucie i samoocenę dziecka. Przez zadania prowadzi nas zabawnie narysowana postać o wesołym imieniu Móżdżek – to on wspiera dziecko i motywuje do pracy, od czasu do czasu dając podpowiedzi czy informacje. Na końcu książki autorki umieściły rozwiązania co trudniejszych łamigłówek. Szczerze polecam ten zbiór wyzwań dzieciom już czytającym, pomoże on usprawnić ich procesy myślenia, co może z kolei wpłynąć na szybkość przyswajania wiedzy szkolnej. Poza tym formuła książki oparta jest na zabawie, a ta, jak wiadomo, zawsze bywa nauce potrzebna. Wydawnictwo Sensus nie skupia się tylko na najmłodszych, w swojej ofercie posiada także zeszyt ćwiczeń „Piękny umysł nie zna wieku. Łamigłówki dla seniorów” – może to dobry trop na urodziny Babci albo Dziadka?
Recenzja: anna.krajewska.a,
Zdarza się, że o czymś zapominamy. Od nawału spraw i obowiązków uciekają nam daty, wydarzenia. Pamięć można i trzeba trenować. Od kiedy? Od samego początku. Za pomocą układanek, gier w tym również słownych, książek. Ponieważ mój starszak chodzi do 1 klasy trenujemy jego spostrzegawczość i koncentrację. Książka #superpamięć duetu Mechło - Kosmala zawiera ponad 100 zadań ćwiczących zapamiętywanie, posługiwanie się literami, liczbami i figurami. W ćwiczeniach pomaga Móżdżek, który dodatkowo podpowiada rodzicom jak zachęcać dziecko do wykonywania zadań. Oprócz tego, że książka wspomaga rozwój umysłowy dzieci (rodziców przy okazji też😉) to jednocześnie pozwala na miłe i efektywne spędzenie czasu. Młodszy syn też lubi podpatrywać i mimo, że nie umie jeszcze dodawać czy odejmować to angażuje się z zapałem. Autorki książki są m. in. psycholożkami i neurokognitywistkami.
Recenzja: Moje dziecko się nudzi, Magdalena Witczak-Zawadka
Dbacie o trening pamięci swoich dzieci? Pewnie każdy z Was inwestował czas w memory, wymyślał słowa na daną literę lub bawił się w "odkryj zmianę". Jednak im dziecko starsze, tym mniejszą uwagę przywiązuje się do treningu pamięci, wychodząc z założenia, że w szkole jest wystarczająco dużo pracy dla mózgu. Tu wiersz, tam tabliczka mnożenia, czy choćby zapamiętanie listy potrzebnych materiałów na pracę plastyczną. Zdarza się jednak, że dziecko przychodzi o 23 w niedzielę i mówi, iż na jutro potrzebuje gotowanych warzyw. Dlatego lepiej nie zaniedbywać ciągłego ćwiczenia pamięci. Przyda się to w szkole, pracy i dalej - w codziennym życiu. "Super pamięć dla dzieci" to fantastyczna pozycja napisana przez specjalistki z zakresu psychologii, pedagogiki, neurokognitywistyki i logopedii. Ćwiczenia są atrakcyjne i zachęcają do pracy. Daję ogromny plus za poświęcanie całej strony jednemu zadaniu, a gdy było to koniecznie, dwóch czy nawet trzech stron. Dzieci nie przepadają za ciasnymi, upchanymi poleceniami. Kolorystka jest przyjemna, pastelowa, dzięki czemu nie dekoncentruje odbiorcy. Bardzo podoba mi się to, że zadania są zakończone miłą pochwałą od Móżdżka, który towarzyszy nam w treningu. Za każdym razem wywołuje to uśmiech i lekko rozluźnia po wysiłku. W książce znajduje się 98 różnorodnych ćwiczeń, dzięki którym można wzmocnić pamięć, wytrenować spostrzegawczość i poprawić koncentrację. Przyznam, że byłam zaskoczona skutecznością tej pozycji. Pierwsze zadania szły nam opornie, ale z każdym kolejnym dniem było lepiej. Jeśli troszczycie się o mózg swój, swojej pociechy, albo nie macie pomysłu na prezent dla dziecka przyjaciółki, warto sięgnąć właśnie po tę książkę.
Recenzja: rodzicewsieci.pl, Łukasz Huszaluk
Moje dziewczyny uwielbiają rozwiązywać zadania, krzyżówki, rebusy… Wszystkie książeczki z zadaniami, które mają wykonać to dla nich świetna zabawa. Nam taka forma nauki poprzez zabawę bardzo odpowiada dlatego staram się jak najczęściej wyszukiwać super nowości w tym temacie. Kilka dni temu trafiłam na super pozycję z wydawnictwa Sensus- „SuperPamięć dla dzieci” Pauliny Mechło i Roksany Kosmali. Znajdziecie ją tutaj- https://sensus.pl/…/superpamiec-dla-dzieci-paulina-mechlo-r… Wyjątkowo kreatywna książka dla dzieci, która ćwiczy pamięć, koncentrację, fantastycznie wytrenuje spostrzegawczość dziecka a przy tym wszystkim jest lekka i przyjazna. W książce znajdziecie prawie 100 zadań a każdemu z nich towarzyszy mądry przyjaciel Móżdżek obecny na każdej stronie tej wyjątkowej pozycji, który pomaga, podpowiada, nakierowuje a nierzadko opowie też dziecku fajną historyjkę. Autorki, będące specjalistkami z zakresu psychologii, pedagogiki , neurokognitywistyki i logopedii, dołożyły wszelkich starań, by ćwiczenia te były skuteczne oraz atrakcyjne dla najmłodszych. Książka polecana jest dla dzieci w wieku 5-6 lat dlatego i Kinga i Weronika mogą już z nią spokojnie działać. Serdecznie polecam wam tą pozycję, tym bardziej teraz, kiedy czekają nas długie, jesienne wieczory...
Recenzja: www.mama-trojki.pl/, Bożena Jędral
Pamięć jest zdolnością do rejestrowania i przywoływania wrażeń zmysłowych. Proces ten przebiega za każdym razem w inny sposób i jest ściśle powiązany z tym, na co akurat skierowany jest słuch, węch, smak. Człowiek posiada zdolność do przechowywania i odtwarzania informacji, jakie zostały zmagazynowane w jego umyśle. Pamięć można i należy trenować niezależnie od wieku. To dzięki treningom można na długo zachować jasność umysłu. Czy istnieje dolna i górna granica treningu pamięci? Nie. Badania nie wykazały, że już w łonie matki, płód zaczyna rozpoznawać dźwięki, rozwija zmysł dotyku, poznaje własną twarz, otoczenie, w jakim się znajduje. Dlatego w późniejszym życiu kąpiele w ciepłej wodzie, otulanie kocem, czy gładzenie skóry, odczuwa, jako kojące i miłe. Przygaszone, miękkie światło, spokojny szum dają zawsze ukojenie. Skoro wiec pamięć jest tak plastyczna i trwała, warto wiec ją stymulować, by mogła się rozwijać. Trening umysłowy jest tak samo ważny, jak trening fizyczny. Dziecko może od początku ćwiczyć pamięć. Najpierw odbywa się to przy pomocy prostych kart, książeczek z obrazkami, puzzli z kilkoma elementami. Pierwsze słowa, litery w elementarzu. Puzzle z większą ilością elementów dostosowane do wieku i umiejętności. Gry wymagające zapamiętywania oraz uwagi, by odszukać wymagane elementy, są świetnym treningiem. Jednak czasem warto urozmaicić znane metody. Książka "Super pamięć dla dzieci" wspomaga ćwiczenie pamięci i koncentracji oraz wyrabia spostrzegawczość. Na każdej stronie, dziecku towarzyszy Móżdżek. Nie tylko podaje zadania do rozwiązania, ale potrafi również zaskoczyć ciekawostkami oraz ciekawostkami ułatwiającymi zapamiętywać historię. Książka "Super pamięć dla dzieci" to 120 stron ćwiczeń, które nie tylko wciągają, ale i pokazują stopień zaawansowania treningów. Moim córkom zajęło dwa tygodnie przećwiczenie zadań. Dziewczynki mają 7 i 13 lat. Część zadań samodzielnie wypełniła siedmiolatka. Inne wymagały pomocy siostry. Celowo zostawiłam im wolną rękę. Mój eksperyment pokazał, że książka wzbudziła zainteresowanie. Choć przyznam, że użyłam podstępu. Nie wspomniałam, że służy ona temu, by trenować ich pamięć. Napomknęłam tylko, że to świetna zabawa i okazja, żeby sprawdzić, czy zadania nie są dla nich zbyt trudne. Dzięki ćwiczeniom zaznaczyłam sobie to, co przychodzi dziewczynkom łatwo, co sprawia, że chwilą muszą się nad zadaniem zastanowić oraz nad jaką sferą musimy popracować intensywniej. Zauważyłam również, że wcześniejsze treningi uważności, które wprowadziłam przy pomocy gier na spostrzegawczość oraz zapamiętywanie, od razu odzwierciedliły się w czasie wykonywania zadań na podobnych zasadach. Książka jest przyjemna dla oka. Kolory łagodne i stonowane, ciekawe i zachęcające. Zadania czytelne i prosto sformułowane. Móżdżek chwali postępy, motywuje, przybija piątki podczas treningów, a także tłumaczy, że podczas wykonywania ćwiczeń dziecko trenuje pamięć. Móżdżek jest przy dziecku cały czas. Razem z nim wyciska poty podczas treningu i gratuluje mu umiejętności. Kiedy byłam dzieckiem, mama kupowała mi dwutygodnik z łamigłówkami, sprawiał mi tyle samo frajdy, co powyższa książka dziewczynkom.
Recenzja: Opowiemci.pl, Beata Skrzypczak
Jestem pod wrażeniem jak wiele ciekawych propozycji czytelniczych mamy w dzisiejszych czasach dla dzieci i młodzieży. Sama jestem osobą, która choć lubiła czytać i rozwiązywać różne łamigłówki w dzieciństwie, nie miała dostępu do szeregu wartościowych materiałów, które dziś z łatwością znajdziemy w każdej księgarni. Jedną z nich jest Superpamięć dla dzieci autorstwa Pauliny Mechło i Roksany Kosmali. Obie autorki są psychologami i aktywnie uczestniczą w tworzeniu książek wspomagających prawidłowy rozwój dzieci. Roksana Kosmala dodatkowo prowadzi przedszkole oraz poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Zajmuje się terapią dzieci z zespołem aspergera i autyzmem. Ponieważ jestem mamą wyjątkowej artystki, ta informacja była dla mnie kluczowa i spowodowała, że nie mogłam wobec tych ćwiczeń przejść obojętnie :) Superpamięć dla dzieci Superpamięć dla dzieci zawiera 98 ćwiczeń przeznaczonych dla przedszkolaków i uczniów pierwszych klas, które w ciekawy i kreatywny sposób pomogą naszym dzieciom wzmocnić pamięć i rozwinąć spostrzegawczość. Każde zadanie jest zrozumiale rozpisane, dzieci są dodatkowo motywowane do pracy przez sympatycznego Móżdżka. Pannie H. spodobała się kolorowa szata graficzna, która urozmaica każde ćwiczenie. Szczególnie przypadły jej do gustu zadania związane z zapamiętywaniem i odtwarzaniem różnych sekwencji. Mimo że książka liczy niewiele ponad 120 stron, ćwiczeń wystarczy na wiele dni zabawy, która dodatkowo poprawi koncentracje i wspomoże pracę mózgu. Razem z panną H. polecamy Superpamięć dla dzieci i jesteśmy ciekawe, jakie książki wspomagające rozwój wy polecacie! Dajcie znać!
Recenzja: https://madrzy-rodzice.pl/, Jakub Śpiewak
Pamięć można ćwiczyć „Co to ja miałem dobrego? Aaaa… Pamięć!” – żartował czasami ze mnie mój dziadek, pieszczotliwie nazywany w rodzinie Dziadziuszkiem, gdy o czymś istotnym zapomniałem. Mógł sobie tak dworować, bo sam słynął ze świetnej pamięci. Do końca swojego życia Dziadziuszek nie tylko cytował z pamięci łacińskie maksymy, ale i całe księgi „Pana Tadeusza”, a czasami, irytując tym Babcię, również obszerne fragmenty sprośnych tekstów Aleksandra hrabiego Fredry. Sam zawsze powtarzał, że za jego czasów w szkole trenowano pamięć bardzo intensywnie. Wiele wierszy (no, niekoniecznie akurat Fredry) pamiętał właśnie ze szkolnej nauki. Ja też w szkole uczyłem się jeszcze na przykład wielu wierszy na pamięć, a obudzony w środku nocy mogę cytować w oryginale fragmenty pamiętników Gajusza Juliusza Cezara. Pomagała mi w tym metoda, którą podpowiedział mi zaprzyjaźniony z moimi rodzicami aktor Maciej Rayzacher, twierdząc, że tak uczy się roli. Kazał mi przeczytać przed zaśnięciem tekst 3 razy na głos, trzy razy cicho, a potem położyć książkę pod poduszkę i iść spać. Działało! Wiele lat później na studiach dowiedziałem się, że ta metoda była bardzo przemyślana. Powtórzenia pomagają w utrwalaniu, czytanie na głos wspomaga pamięć słuchową, czytanie po cichu – wzrokową oraz zrozumienie tekstu, co też ułatwia jego zapamiętanie. Ograniczenie liczby powtórzeń służy temu, by nie przetrenować umysłu. Książka pod poduszką to element myślenia magicznego, a sen zaraz po nauce też ułatwia zadanie. Z czasem jednak, gdy skończyłem edukację szkolną, przestałem ćwiczyć swoją pamięć i zaczęła ona szwankować. Już nie jestem w stanie, jak dawniej, wyrecytować w całości „Powrotu taty” czy „Pani Twardowskiej”. Mówimy często, że ktoś jest obdarzony doskonałą pamięcią. Jasne, są ludzie o wyjątkowych predyspozycjach albo bardzo ukierunkowani, np. na zapamiętywanie liczb. Generalnie jednak pamięć to coś, co można kształcić, rozwijać i trenować. Warto robić to od małego. Po to na przykład gramy z dziećmi w rozmaite formy memo. O ile za moich czasów, a przypomnę, że chodziłem do szkoły razem z pterodaktylami i brontozaurami, podstawową formą trenowania pamięci było właśnie uczenie się wierszy, o tyle dziś znamy mnóstwo atrakcyjnych dla dzieci ćwiczeń. Dzięki nim trenowanie pamięci może być naprawdę ciekawe i fajne. Jeśli chcesz ćwiczyć ze swoim dzieckiem w domu, to polecę Ci książkę Pauliny Mechło i Roksany Kosmali „Superpamięć dla dzieci”, którą niedawno dostałem. Obie panie są psycholożkami i neurokogniwistkami, czyli właśnie ekspertkami od pamięci. W treningu dziecku towarzyszy Móżdżek, który czasem pomaga w ćwiczeniach, a czasami opowiada jakąś historyjkę. Książka zawiera właściwie wyłącznie ćwiczenia wzmacniające pamięć i spostrzegawczość oraz poprawiające koncentrację. Gdy poprosiłem Benia, by zapozował mi do zdjęcia ilustrującego ten tekst, zaczął przeglądać książkę. Tak go zainteresowała, że od razu spytał, czy może ją zabrać i rozwiązywać zadania. A potem usiadł i tak go wciągnęło, że w domu zapanowała błoga cisza… To najlepsza recenzja. :)
Recenzja: Maliczytelnicy.pl, Karolina Sukiennik
Trening pamięci Ta książka to w zasadzie zeszyt wielu ćwiczeń poprawiających pamięć i koncentrację. Autorki opracowały ponad sto różnych zadań, które będą świetnym treningiem dla dzieci. W wypełnianiu książki będzie im pomagać Móżdżek, który na każdej stronie motywuje do rozwiązywania zadań 🙂 Książka zawiera ćwiczenia, ale także porady, jak łatwiej zapamiętywać, na przykład poprzez układanie różnych historii. Całość jest bardzo ładnie wydana, a zadania są urozmaicone i pomysłowe więc ich rozwiązywanie będzie przyjemnością i dobrą zabawą. Ćwiczenia na pewno nie są nudne, mamy tu emotikony, ciągi liczb i wyrazów, figury geometryczne, owoce i inne motywy. To wartościowa i rozwijająca książka. Trenuje pamięć, poprawia koncentrację i spostrzegawczość. Nauka odbywa się tu poprzez dobrą zabawę. Polecam serdecznie
Recenzja: pani.kredka, Agnieszka Placha
Kredko! Dziś przedstawiam Ci książkę, którą bardzo polubiły moje małe Kredki Muszę powiedzieć, że mnie również wciągnęła, a niektóre zadania wymagały niezłej gimnastyki. Nie tylko ciało wymaga ćwiczeń, ale pamięć również! Polecam Ci bardzo tę pozycję! "Superpamięć dla dzieci" wydana przez @wydawnictwo_sensus, to książka, która zawiera zbiór zadań ćwiczących pamięć, poprawiających koncentrację oraz spostrzegawczość. Książka przeznaczona jest dla dzieci 6+
Recenzja: Karolowamama.blogspot.com, Anna Potocka
Pamięć ćwiczymy całe życie, można ją też wytrenować. Na rynku jest mnóstwo książek, które mogą nam w tym pomóc. Ja dziś chciałam pokazać Wam genialny zestaw ćwiczeń dla dzieci do treningu pamięci "SUPER PAMIĘĆ DLA DZIECI" Wydawnictwa Sensus. Autorkami tej książki są Paulina Mechło i Roksana Kosmala, ktróre sa psychologami. Zatem otrzymujemy tu naprawdę sprawdzony i solidny zestaw ćwiczeń, które pomogą w rozwijaniu i ćwiczeniu pamięci. Po książce oprowadza nas Móżdżek, który towarzyszy nam na każdej stronie dając porady, motywując czy zadając pytania. Mamy tu aż 98 różnych zadań które wzmacniają pamięć, ćwiczą spostrzegawczość i poprawiają koncentrację. Wszystko tak stworzone aby nie nudzić dziecka, a wciągać w kolejne łamigłówki. Zadania są różnorodne, opatrzone kolorowymi rysunkami, ramkami...wszystko to sprawie, że taki zestaw ćwiczeń jest niezwykle atrakcyjny dla dziecka. Układ w książce jest jednolity. Na samej górze mamy numer ćwiczenia, następnie jego opis i samo ćwiczenie. Taka przejrzystość dodatkowo ułatwia pracę i nie rozprasza. Na końcu znajdują się odpowiedzi do niektórych ćwiczeń. Ja osobiście jestem zachwycona tą książką, a Karol bardzo chętnie z nią pracuje. Dla mnie dodatkowym atutem jest fakt, że napisały ją profesjonalistki, zatem mamy kompletną i rzetelną pozycję dla każdego małego mistrza superpamięci. Gorąco polecam! Nie spotkałam lepszej książki do treningu pamięci jak ta o któej Wam piszę!
Ze względu na strukturę książki nie zamieszczono spisu treści.
Dostaniesz informacje o aktualnych promocjach i nowościach.