Spis treści książki
Ze względu na strukturę książki nie zamieszczono spisu treści.
4.9/6 Opinie: 9
Paulina Mechło — wybitna, skuteczna, uzdolniona i genialna psycholożka, neurokognitywistka i autorka wielu znakomitych książek. Pasjonatka usprawniania intelektu, inteligencji, procesów poznawczych człowieka, tworzenia gier, zabaw i neurorozrywek. Trenerka i twórczyni wielu fantastycznych warsztatów. Pochodzi znad morza, ze Świnoujścia.
Paulina Polek — psycholog, neurokognitywistka, współzałożycielka Klubu Seniora „Millowe Miejsce”, wykładowca uniwersytetów trzeciego wieku. Prowadzi treningi usprawniające funkcje poznawcze, diagnozę oraz terapie osób z chorobami neurologicznymi, w tym z chorobami neurodegeneracyjnymi. Współpracuje z licznymi organizacjami działającymi na rzecz seniorów oraz osób cierpiących na chorobę Alzheimera, jak również z największymi medycznymi i opiekuńczymi placówkami w Polsce, wspierając zarówno seniorów jak i ich opiekunów.
Zamów w sensus.pl
77.00 zł
163.60 zł
Oszczędzasz:
86.60 zł 〈53%〉
4.9
swietna dla rodzicow
Książkę kupiłam swojej mamie i jest bardzo zadowolona :)
Ciekawe ćwiczenia. Babci bardzo się podoba!
Według mnie książka jest idealnym prezentem dla dziadka i babci! W książce nie znajdziemy zwykłych krzyżówek, tylko duzo cwiczen językowych oraz na pamięc! Jako terapeuta zajeciowy uzywam tych cwiczen w grupach, ktore prowadze. Polecam.
fajna książka dla dziadka i babci!
Kupiłem ta ksiażke dla swojej mamy, skorzystały również wnuki, które cwiczą razem z babcia. Fajne zestawy cwiczen. Polecam
Szanowne Panie Autorki, oceniam książkę na 3.Uważam, że nie budzi u czytelnika większego zainteresowania, ma bardzo monotonny układ zadań. W kolejnych cyklach powtarza się ten sam typ zadań przy minimalnym zwiększaniu stopnia trudności. To jest nużące,mało ciekawe i niestety zniechęca /przynajmniej mnie/, tu nic nie zaskakuje, nie budzi zainteresowania jakie będzie nowe zadanie do rozwiązywania. Myślę, że byłoby bardziej interesujące- mniej zadań ale różnorodnych, pomysłowych.
W cwiczeniu 23 brak.jednego trójkąta a jeden prostokąt za dużo więc nie da się wyodrębnić 6 zbiorów jak.jest w odpowiedzi
To są łamigłówki dla trzecioklasisty. Zadania typu "napisz słowa na wymienione litery", albo "szybko dodaj w pamięci i zapisz wynik".
Recenzja: senior24h.pl,
Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na zachowanie sprawności w dowolnej dziedzinie są ćwiczenia. Od tej reguły nie ma żadnych wyjątków, a jeśli chcemy przez całe życie czuć się w pełni sprawni, warto zadbać nie tylko o kondycję ciała, ale też umysłu. Najprzyjemniejszą odmianą gimnastyki dla szarych komórek jest rozwiązywanie zadań umysłowych, poprawiających koncentrację, pamięć, orientację, szybkość liczenia i inne funkcje ludzkiego mózgu. Taki zestaw 140 zróżnicowanych, niebanalnych i intrygujących ćwiczeń wraz ze wskazówkami, jak dbać o dobrą formę własnej głowy, znajdziecie w poradniku “Piękny umysł nie ma wieku. Łamigłówki dla seniorów”. To jedna z tych wyjątkowych książek, w których przyjemne łączy się z pożytecznym. Jej autorki – Paulina Mechło i Paulina Polek – specjalizują się w pracy z osobami starszymi i doskonale znają specyficzne potrzeby seniorów. W ich książce każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie: zadania językowe i matematyczne, pamięciowe i wymagające kombinowania. Dzięki ćwiczeniom oderwiesz się od trosk dnia codziennego i znowu poczujesz ekscytację płynącą z podejmowania intelektualnych wyzwań. “Piękny umysł nie ma wieku” bardzo szybko stanie się niezastąpionym towarzyszem wolnych chwil. A duża czcionka o dużym kontraście i przestrzeganie zasady: jedno ćwiczenie – jedna strona, sprawią, że czytanie i rozwiązywanie zadań nie będzie wymagało dodatkowego wysiłku. Miłej zabawy!
Recenzja: senior24h.pl,
Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na zachowanie sprawności w dowolnej dziedzinie są ćwiczenia. Od tej reguły nie ma żadnych wyjątków, a jeśli chcemy przez całe życie czuć się w pełni sprawni, warto zadbać nie tylko o kondycję ciała, ale też umysłu. Najprzyjemniejszą odmianą gimnastyki dla szarych komórek jest rozwiązywanie zadań umysłowych, poprawiających koncentrację, pamięć, orientację, szybkość liczenia i inne funkcje mózgu. Taki zestaw 140 zróżnicowanych, niebanalnych i intrygujących ćwiczeń wraz ze wskazówkami, jak dbać o dobrą formę własnej głowy, znajdziecie w poradniku “Piękny umysł nie ma wieku. Łamigłówki dla seniorów”. To jedna z tych wyjątkowych książek, w których przyjemne łączy się z pożytecznym. Jej autorki – Paulina Mechło i Paulina Polek – specjalizują się w pracy z osobami starszymi i doskonale znają specyficzne potrzeby seniorów. W ich książce każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie: zadania językowe i matematyczne, pamięciowe i wymagające kombinowania. Dzięki ćwiczeniom oderwiecie się od trosk dnia codziennego i znowu poczujecie ekscytację płynącą z podejmowania intelektualnych wyzwań. “Piękny umysł nie ma wieku” bardzo szybko stanie się niezastąpionym towarzyszem wolnych chwil. A duża czcionka o dużym kontraście i przestrzeganie zasady: jedno ćwiczenie – jedna strona, sprawią, że czytanie i rozwiązywanie zadań nie będzie wymagało dodatkowego wysiłku. Miłej zabawy!
Recenzja: dlaLejdis.pl, Agnieszka Krakowiak; 2015-11-10
Każdy z nas, niezależnie od wieku, powinien pogimnastykować swój mózg. Dzięki temu na dłużej pozostanie on młody i pozwoli nam logicznie myśleć.
Pozycja – „Piękny umysł nie ma wieku. Łamigłówki dla seniorów i nie tylko” zawiera wiele ciekawych zadań dotyczących elementów związanych z matematyką, językiem polskim, ale przede wszystkim logicznym myśleniem. Jest bogata zarówno w wykreślanki wyrazowe, jak i związki frazeologiczne czy równania matematyczne. Będziemy proszeni o ułożenie wyrazów z liter słowa czy wymienienie wszystkich rzeczy, które powinny być w danym pomieszczeniu, na przykład pokoju. Trzeba będzie również podkreślić figury geometryczne, pododawać, poodejmować i pomnożyć liczby i zająć się anagramami. Wraz z kolejnymi stronami pozycji zwiększa się trudność wykonywanych zadań.
W książce dostępne są rozwiązania wszystkich zadań, więc w bardzo prosty sposób możemy sprawdzić swoją wiedzę.
Polecam ją zarówno seniorom jak i młodszym osobom, wszystkim tym, którzy lubią łamigłówki, na pewno będą się dobrze bawić, poprawi się ich pamięć i koncentracja. Książka jest w bardzo przystępny sposób napisana, polecania są jasno sformułowane oraz czcionka jest odpowiednio duża. „Piękny umysł nie ma wieku. Łamigłówki dla seniorów i nie tylko” bardzo wciąga czytelnika, łamigłówki można rozwiązywać zarówno jadąc autobusem, będąc na wakacjach jak i w jesienne pochmurne wieczory, są idealne, gdy się nudzimy. Pozycja jest połączeniem rzeczy przyjemnych i pożytecznych.
Recenzja: moznaprzeczytac.pl, Dorota; 2015-10-29
Publikacja „Piękny umysł nie ma wieku…” jest zbiorem ćwiczeń przeznaczonym dla każdego, kto chciałby zadbać o kondycję swoich szarych komórek. Przydatne są one szczególnie osobom starszym, a także tym, które z różnych przyczyn zmniejszyły swoją aktywność intelektualną (emerytura, zmiana pracy itp.), pacjentom chorującym neurologicznie oraz pacjentom odczuwającym objawy łagodnego osłabienia funkcji poznawczych w przebiegu choroby nowotworowej (tzw. „chemobrain”).
Autorkami zbioru są Paulina Mechło oraz Paulina Polek. Obie Panie są psychologami specjalizującymi się w neurokognitywistyce. Paulina Mechło współtworzy centrum terapeutyczno-szkoleniowe Move&Think, w którym zajmuje się prowadzeniem zajęć indywidualnych, kursów oraz treningów w oparciu o autorskie programy szkoleniowe. Jest laureatką nagrody Teofrasta za publikację „Trening intelektu. Wyćwicz pamięć, koncentrację i kreatywność w 31 dni” oraz autorką książki „Superpamięć w 31 dni” . Paulina Polek natomiast jest współzałożycielką klubu seniora Millowe Miejsce. Prowadzi treningi usprawniające funkcje poznawcze, pracuje z osobami ze schorzeniami neurologicznymi, w tym z cierpiącymi na choroby neurodegeneracyjne. Jest również terapeutką EEG Biofeedback.
Książka składa się ze 140 ćwiczeń umożliwiających pracę nad różnorodnymi zdolnościami poznawczymi (tzw. elementarne procesy poznawcze):Jak można się domyślić podstawowe procesy poznawcze działają wspólnie i są potrzebne w równej mierze przy różnorodnych zadaniach. Przykładowo w zadaniu polegającym na tworzeniu nowych wyrazów z liter wyrazu podanego (np. z liter wyrazu PORADNIK ułożyć możemy wyrazy takie jak NORA czy KADR) niezbędne są procesy uwagi (by choćby w ogóle zająć się danym zadaniem a nie np. rozmyślaniem o kolacji), percepcji – by poprawnie odczytać litery i móc znaleźć nowe ich zestawienia, które, zgodnie z informacjami zawartymi w pamięci, mają sens jako odrębne wyrazy. Nie jest to oczywiście wyczerpujące omówienie funkcjonowania naszego mózgu przy zaangażowaniu w różnego typu zadania, a jedynie krótkie ich przybliżenie. Zainteresowanym polecam literaturę popularnonaukową w temacie.
- Percepcja – czyli odbieranie i interpretowanie bodźców (w tym przypadku wzrokowych)- ćwiczenia wymagające wyodrębnienia części z całości, wyszukiwania konkretnych fragmentów obrazu lub tekstu, wykreślanki itp.
- Uwaga – to m.in. umiejętność sprawnego selekcjonowania bodźców z otoczenia (tzn. koncentracji na danym materiale przy jednoczesnym ignorowaniu innych) czy przeszukiwania materiału w poszukiwaniu konkretnych danych (np. cyfr czy liter)
- Pamięć – czyli zdolność do przechowywania informacji – zarówno na krótki jak i na długi czas.
Omawiany zbiór zachęca różnorodnością przedstawionych ćwiczeń. Umożliwiają one pracę zarówno na materiale obrazkowym, liczbowym jak i słownym. Ćwiczenia polegają na wykreślaniu podanych słów, wyodrębnianiu podanych wyrazów czy ciągów liczbowych, rysowaniu z pamięci bardziej lub mniej skomplikowanych figur, wykonywaniu nieskomplikowanych obliczeń matematycznych, ale także angażują naszą pamięć ważnych dat czy wydarzeń. Miłośnicy zadań językowych z chęcią skonfrontują się z zadaniem wymagającym uzupełnienia związków frazeologicznych czy popularnych przysłów. Dużym plusem jest również czytelna czcionka i zasada umieszczania tylko jednego ćwiczenia na jednej stronie co skutkuje dużą przejrzystością.
Poza osobami starszymi oraz pacjentami cierpiącymi na choroby neurologiczne kolejną grupą, dla której wzmacnianie aktywności poznawczej jest bardzo istotne są pacjenci onkologiczni. Ostatnimi czasy badacze zainteresowali się zgłaszanymi dotychczas przez pacjentów problemami poznawczymi co zaowocowało badaniami nad neurotoksycznością leczenia przeciwnowotworowego. Skargi dotyczyły luk w pamięci, niemożności skupienia się, zwiększonej męczliwości, trudności w robieniu kilku rzeczy naraz (np. gotowanie obiadu i rozmowa przez telefon) czy ogólne wydłużenie czasu realizacji różnorodnych zadań i ogólne uczucie „przymglenia”. Zjawisko to znane jest pod nazwą „chemobrain” ze względu na początkowe wiązanie go z chemioterapią, jednak coraz częściej zwraca się uwagę na jego występowanie również u osób leczonych innymi metodami.
Książkę polecam wszystkim zainteresowanym treningiem szarych komórek. Zarówno osobom starszym, jak i pacjentom cierpiącym na choroby neurodegeneracyjne (np. chorobę Alzheimera) czy pacjentom onkologicznym, ale również wszystkim, którzy chcieliby po prostu zadbać o siebie i poćwiczyć szare komórki.
Ze względu na strukturę książki nie zamieszczono spisu treści.
Dostaniesz informacje o aktualnych promocjach i nowościach.