Linie na twarzy babuni (ebook) (audiobook) (audiobook)
- Autor:
- Simona Ciraolo
- Promocja
- Wydawnictwo:
- Czytalisek
- Ocena:
-
- Stron:
- 32
- Druk:
- oprawa twarda
- Dostępny format:
Opis książki
Zmarszczki to o wiele więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. Z każdą z nich wiąże się inna historia.
W ciepłej opowieści Simony Ciraolo, laureatki wielu nagród, mała dziewczynka poznaje najważniejsze wspomnienia swojej babci.
Zmarszczki, które powstają na twarzy, kiedy człowiek się starzeje, okazują się magiczną bramą do podróży w przeszłość.
Kategoria wiekowa: 3 – 7
Oprawa: twarda
Dociekliwa wnuczka wypytuje babunię o każdą linię. Za jedną kryją się zachwyt i zdziwienie, za inną pełnia radości, za kolejną strach, za następną smutek, za ostatnią – bezgraniczna miłość i szczęście. Poznajemy najważniejsze momenty z życia babci, śledzimy emocje, które tym chwilom towarzyszyły. W ten sposób tworzy się niezwykła mapa wspomnień, schowana w pomarszczonej twarzy.
Patroni medialni:
Książka dla czytelników powyżej szóstego roku życia.
Oceny i opinie klientów:
6.0
- 1 (0)
- 2 (0)
- 3 (0)
- 4 (0)
- 5 (0)
- 6 (1)
-
6 6Opinia: Beata, Opinia dodana: 2023-03-09
Przepiękna, wzruszająca historia, która pokazuje, że zmarszczki to nie tylko oznaka starzejącego się ciała, a historia wzruszeń, smutków i radości. Wyjątkowa rozmowa babci z wnuczką, w której seniorka opowiada, co kryją linie na jej twarzy. Wspaniałemu tekstowi towarzyszą piękne ilustracje.
Recenzje książki:
-
Recenzja: ksiazeczki_kubusia_i_lenki, Makewska Aleksandra
Wiele z nas kobiet za wszelką cenę chce uniknąć zmarszek albo się ich pozbyć, a z wiekiem przybywa ich coraz więcej. Jednak czy jest to aż takie konieczne...ich ilość to są nasze wspomnienia. Kiedy patrzymy na pomarszczone buzie naszych babć to widzimy ile to musi być pięknych chwil. W dniu urodzin babci, wnuczka myśli że babcia cieszy się ze swoich urodzin, jednak dziewczynka zauważa na jej twarzy wiele emocji, zmartwienie, zdziwienie, smutek... Babunia wyjaśnia wnuczce, że to wszystko przez jej zmarszczki, które są pamiątką wielu wydarzeń i ważnych chwil z jej życia. Dziewczynka wypytuje babcię o każdą z nich, i w ten sposób poznajemy ważne momenty z życia babci od smutku aż do miłości i szczęścia. Piękna książka o uczuciach, przemijaniu, dojrzewaniu i przeszłości. Historia pokazuje że nasze ciało jest mapą naszego życia i tego co przeżyliśmy. Krótka piękna i bardzo ciepła opowieść dopełniona pięknymi ilustracjami. Czytając tą książkę napewno wrócicie wspomnieniami do swoich Babć.
-
Recenzja: Mama Tosiaczka , Hryciuk Marlena
Czy lubicie swoje zmarszczki? Pytanie kieruję to tych, które takowe posiadają. Ja co prawda mam ich niewiele (z czego się bardzo cieszę). Są to tzw. zmarszczki mimiczne. Ma je ten, który się dużo śmieje, a ja do tych osób należę. Być może mam to zapisane w genach, bo kobiety ze strony mojej mamy, dość późno się starzeją (jupi!). Dlaczego o zmarszczkach wspominam? Nie, nie będę prezentować Wam magicznego kosmetyku, od którego zmarszczki znikną w pare chwil. Pokażę Wam cudowną książkę, która ostatnio trafiła w moje ręce i cieszyła moje oczy. Uśmiechałam się tak bardzo, iż chcąc niechcąc kreseczki wokół ust zaznaczyły podwójny bumerang. 😁 Simona Ciraolo napisała i zilustrowała wyjątkową książkę dla dzieci, jednak i dorośli mogą z niej czerpać. Publikacja nosi tytuł "Linie na twarzy babuni". Już sama okładka wprawiła mnie w zachwyt. Patrząc na ilustrację przedstawiającą babcię i wnuczkę na różowym tle, przed oczami stanęła mi moją ukochana babcia. Książka ma twardą oprawę, przez co prezentuje się naprawdę elegancko. Tekstu w książce nie ma dużo, natomiast cały urok tkwi w pastelowych ilustracjach. Opowieść zaczynamy w dniu urodzin babci małej bohaterki. Dziewczynka kocha swoją babunię, jednak zauważa, że jej twarz rysują różne linie. Jest ich bardzo ciekawa, dlatego pyta ją, czym są. Kiedy babcia odpowiada wnuczce, że w liniach tych zapisane są wszystkie jej wspomnienia, ciekawość dziewczynki narasta. Wnuczka wskazuje babci linie na twarzy, a starsza pani opowiada, jakie emocje i ważne wydarzenia z jej życia są tam zapisane. Czego się dowiemy? Przepiękna, pełna ciepłem książka o miłości, wspomnieniach oraz wyjątkowej relacji wnuczki z babcią. Publikacja przywołała moje piękne wspomnienia, które mam z moją babunią, aż łezka zakręciła mi się w oku. Jestem nią oczarowana. Idealna publikacja do domowej biblioteczki, ale też ciekawy prezent dla ukochanej babci. ❤️ Serdecznie polecam tę pozycję książkową. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa CzytaLisek.
-
Recenzja: z_książką_w_plecaku, Gąsiorowska Ewelina
Babcia, babunia - to dla mnie zawsze ciepła i kochająca osoba, która w swoim życiu wdziała już wiele. Moja babcia miała bardzo wiele zmarszczek i patrząc na nią zawsze zastawiałam się czy wzięły się one z dobrych czy smutnych przeżyć i wydarzeń w jej życiu? Babcie bowiem wyglądają po części tak jakby były trochę smutne, trochę zdziwione i trochę zmartwione. Czasami wydaje mi się, że są trochę zmęczone. Książka „Linie na twarzy babci” to przepięknie zilustrowana historia małej dziewczynki i jej babci. Na pytanie wnuczki czy te wszystkie linie przeszkadzają jej, odpowiada, że nie i że w nich kryje się wiele wspomnień. Każda ze zmarszczek związane jest z pewnym okresem życia babci: z dzieciństwem, młodością, pierwszą miłością i rozstaniem. Zmarszczki to skutek starzenia się, ale również bramy do podróży w przeszłość. Bruzdy te są drogami, po których szła kiedyś starsza pani. Czasami były to łąki pełne kwiatów i przyjemnych przeżyć, a czasami chwile smutku i rozstania. Każda zmarszczka coś oznacza. I każda z nich jest wyjątkowa. Krótka historia o dziewczynce i jej babci bardzo mnie wzruszyła. Ilustracje w niej zawarte są przepiękne i nie mogłam od nich oderwać oczu. Zwłaszcza od narysowanej twarzy babci. Patrząc na nią widziałam nie tylko jej zmarszczki, ale również jej życie i momenty, w których one powstawały. Książka na pewno łączy pokolenia. Ukazuje uczucie jakim jest miłość pomiędzy małą dziewczynką i jej babcią. Pokazuje również, że należy pamiętać o naszych babciach i odwiedzać je. Nie tylko z okazji urodzin i innych ważnych świąt, ale tak po prostu. Kto wie, może z tak spędzonych wspólnie chwil u starszej pani powstaną kolejne linie? Tym razem związane z nami? Książka powinna znaleźć się w bibliotece, każdego dziecka. Młodszego i starszego, jak również babci. Na pewno będzie to dla niej piękny prezent i sentymentalna podróż przez swoje życie.
-
Recenzja: Mojeczytadlo , Kaskow Beata
Książka zaprasza nas w podróż w przeszłość, a towarzyszące zmarszczki babci, które widać na pierwszy rzut oka, to jej wspomnienia. Chodźcie dowiedzieć się, które zarysowały na twarzy wczesny wiosenny poranek sprzed wielu lat i te które opisują najlepszy w życiu piknik nad morzem. Na liniach twarzy jak tatuaż wyrysowały się również ciepłe wspomnienia wieczoru, w którym babcia poznała dziadka. Autorka zadbała też o równowagę, w życiu bywają też smutne chwile, o których nie bała się napisać. Nostalgiczna, wyraziście zilustrowana książka to kwintesencja naszego życia. Rodzimy się po to, by żyć, a życie niestarannie przemija, malując nam na twarzy cały wachlarz uczuć i wspomnień.
-
Recenzja: nuununuu, Jędrzejczak Natalia
Książka od wydawnictwa @czytalisek autorstwa Simony Ciraolo. Niezwykle zachwycające ilustracje podbiły moje serce. Z przykrością jednak muszę napisać, że historia jest dość krótka. Po przeczytaniu ostatniego zdania córce ta popatrzyła na mnie ze zdziwieniem i zapytała „to już?”. Myśle wiec, że dla dzieci młodszych od Łucji które nie lubią długiego czytania będzie idealna. W ksiazce mała dziewczynka wypytuje swoją babcię o zmarszczki na jej twarzy. Babcia rozpoczyna opowieść wyjaśniając, że każda ze zmarszczek kryje za sobą wspomnienie - dobre lub smutne. Tym co bardzo mi się spodobało jest to, że po każdym takim wyjaśnieniu czeka na nas ilustracja bez tekstu przedstawiająca babcie w różnych sytuacjach z przeszłości. Świetnie bawiłyśmy się z Łucją wymyślając własne dialogi i opisy do rysunków. Dzięki takiemu zabiegowi dziecko świetnie kształtuje swoją wyobraźnie, co jest dla mnie ogromnym plusem. O pomoc w ocenie tej książeczki poprosiłam Łucję. Wspólnie stwierdziliśmy, że mimo iż jest krótka warto mieć ją w swojej biblioteczce malucha. Zatem - polecamy 🤍
-
Recenzja: Czytającamewa, Kapłoniak Kamila
Im więcej lat, tym więcej zmarszczek, a im więcej zmarszczek, tym więcej wspomnień. Odkrycie tajemnicy kota, najlepszy piknik nad morzem, poznanie przyszłego męża, prezent dla siostry, pierwsze pożegnanie, a nawet zobaczenie w końcu swojej wnuczki — wszystko to znajduje się na twarzy babci. Żadna bruzda nie jest powodem wstydu czy niechęci, bo każda zdaje się ważna. Wiąże się z istotnymi (choć nie zawsze pozytywnymi) wspomnieniami, a świadomość tego sprawia, że w inny sposób możemy spojrzeć na twarze ludzi wokół nas czy nawet naszą własną. Żyjąc w świecie, gdzie starość zdaje się przykra czy brzydka, miło natknąć się na książeczkę dla młodszych, która pokazuje, że wcale być tak nie musi. Babcia w tytule Simony Ciraolo otoczona jest bliskimi, a wspomnienia zapisane ma na twarzy. Zdaje się być z nich dumna. To takie... miłe i ważne. Jest w tym ogrom ciepła i pozytywnego podejścia do ciała. „Linie na twarzy babuni“ warte są więc uwagi.
-
Recenzja: bookmajka, Sidorska Maja
"Linie na twarzy babuni" to wyjątkowo ciepłe, czułe ujęcie tematu, który może zaciekawić niejednego małego szkraba, a który dla starszych wydaje się czasem problematyczny - choć nie powinien! A mowa oczywiście o zmarszczkach. W tej naprawdę krótkiej książce, składającej się z kilkunastu zdań, uzupełnionych ujmującymi ilustracjami, kryje się cenny przekaz. Wszystkie zmarszczki na twarzy wiążą się ze wspomnieniami nagromadzonymi podczas całego życia. Nie są więc niczym smutnym - wręcz przeciwnie, to piękny obraz najważniejszych chwil. Przeglądając strony uśmiechałam się do samej siebie, czułam w sercu ciepło. Odrobinę zabrakło mi powiązania wspomnień z emocjami, które się za nimi kryją - i które poprzez mimikę rzeczywiście kształtują tytułowe linie na twarzy. Ale to drobiazg, przecież to opowieść dla najmłodszych. Zabrakło mi jeszcze czegoś - kilku dodatkowych zdań. Kiedy babcia mówi wnuczce, jakie wspomnienie kryje się za wskazywaną zmarszczką, ubiera to w bardzo ogólnikowe słowa. Mówi na przykład o poranku, kiedy odkryła wielką tajemnicę. Ale jaką? Temat rozwinięty jest jedynie w formie ilustracji na następnych stronach. Trochę szkoda, że nie ma do niego krótkiego komentarza. Ale to chyba celowy zabieg - aby razem z dzieckiem móc dokładnie przeanalizować rysunek, rozbudzić wyobraźnię. Tak więc - to tylko moje subiektywne odczucie, że czegoś zabrakło. Warto zwrócić uwagę na ten tytuł. Niedługi, prosty w odbiorze. Wzruszający dla starszych, ciekawy dla najmłodszych.
-
Recenzja: mamo_czytamy, Migdał Luiza
Ciekawa jestem czy lubicie swoje zmarszczki? Zastanawiacie się nad ich powstaniem i znaczeniem? Czy może za wszelką cenę walczycie z upływającym czasem i tuszujecie je na wszelkie znane sposoby? Ciepła opowieść Simony Ciraolo „Linie na twarzy babuni” sprawi, że łagodniej spojrzycie na swoją twarz w lustrze i z ciekawością wraz z dziećmi przestudiujecie zmarszczki na twarzy Waszych babć, dziadków i rodziców. W każdej z nich oprócz upływu czasu mieści się bowiem ciekawa historia. Zmarszczki to wieczny pamiętnik naszych wspomnień. W prezentowanej książce pewna babcia tłumaczy swojej ciekawej wnuczce czym są dla niej linie na twarzy. Ze spokojem, pełną akceptacją i radością opowiada jej swoje wspomnienia związane z każdą linią. W tych wspomnieniach są momenty cudownej radości jak i pewnych smutków, bo zarówno jedne jak i drugie odcisnęły się na twarzy babuni. Wraz z dziewczynką cofamy się do dzieciństwa i młodości babci, a nawet do niedawnego wspomnienia dotyczącego urodzenia się wnuczki. Przemijanie i czas pozostawiający na twarzy babuni kolejne rysy przedstawione zostały z pełną akceptacją i ciepłem. Pastelowa kolorystyka ilustracji wykonanych przez autorkę idealnie pasuje do opowiadanej przez babunię historii. Z tej niezwykłej opowieści bije pełna akceptacja siebie - babunia pokazuje czytelnikom (zwłaszcza tym dorosłym), że nie warto na siłę walczyć ze starością, bo każda zmarszczka to zapis tego co nas spotkało. Na twarzy odciskają się przecież nie tylko smutne wydarzenia, ale i te radosne. A każde wydarzenie buduje nas i nasze wspomnienia. To ciepła opowieść dla najmłodszych pisana też pomiędzy wierszami. Czytając pomyślałam też o mojej babuni, jak ona cudownie potrafiła opowiadać o życiu swoim i naszej rodziny. To była prawdziwa skarbnica rodzinnych wspomnień… Choć wyobrażając sobie podobną historię dotyczącą mojej babci wiem, że byłaby inna od tej - maksymalnie kolorowa bo jaskrawą duszę miała moja babunia😊 A jakie byłyby książki o Waszych babciach?
-
Recenzja: mint on mars, Yun Karolina
Pokaże Wam dziś książkę „Linie na twarzy Babuni” wydawnictwa @czytalisek_wydawnictwo . Jest to pięknie aczkolwiek prosto napisana książka której główna bohaterka „Babcia” opowiada o swoim życiu małej wnuczce. Zmarszczki o coś więcej niż oznaki starzejącej się skóry. Za każdą zmarszczką kryje się jakaś historia. Dzięki tej książce opowiedziałam mojej córce, że każdy się starzeje tak jak tytułowa Babcia i pewnego dnia jej nie będzie. Tak samo jak stało się z „Naszą Babą Ulą”. Uwierzcie lub nie, ale przy lekturze tej książki zawsze mam łzy w oczach. Idealna dla dzieci 3+
-
Recenzja: @aneta_moz, Możdżanowska Aneta
"Linie na twarzy babuni" to wyjątkowo ciepła i piękna książka, która zmieniła moje spojrzenie na zmarszczki! Już nie są to linie, które szpecą... Rodzina spotyka się z okazji urodzin babci. Dociekliwa wnusia zadaje pytanie babci co oznaczają jej zmarszczki, a babcia jako pełna ciepła i mądrości życiowej kobieta odpowiada wspomnieniami ze swojego życia. W książce nie sposób pominąć ilustracji- to one dopełniają całości i sprawiają, że opowieść zapada w pamięć i zmienia spojrzenie na życie. Jest cudowna, warta uwagi. Dla dużych i małych. Od serca.
-
Recenzja: Instagram, Kapuściak Monika
𝒷𝒶𝒷𝒸𝒾𝒶 Babcia - jedno słowo, a znaczy tak wiele! ❤ w nasze ręce wpadła niesamowita książka : „ Linie na twarzy babuni ”. To pełna wrażliwości opowieść o zmarszczkach, które kryją za sobą wiele wyjątkowych wspomnień z całego jej życia. W zmarszczkach zapisana jest nasza historia, kryją się za nimi chwile radości ale również smutku! Ciężko opisać mi piękno tej książki! Gwarantuje, że ta historia poruszy twoje serce! ❤✨
-
Recenzja: 5minutzksiążką, Wolak Julia
Recenzja młodego czytelnika: Książka bardzo mi się podobała. Była ciekawa i wzruszająca. Jedynym jej minusem była długość, chciałbym przecztać więcej. Oceniam ją na 4/5⭐ . Moja ocena:4,5/5⭐ Jeśli chodzi o moją postrzeżenia co do książki, przekazuje ona cudowne wartości. Pokazuje to, jak wiele znaczą poszczególne zmarszczki, rowki, zgrubienia na naszym ciele. Przedstawia ich duże znaczenie oraz przedstawia je jako dumę dla każdego. . Sam fakt tego, że została ona w ciągu ostatnich kilku dni przeczytana wielokrotnie ,a jej grafiki dokładnie przeanalizowane. Świadczy o jej potencjale i zasianiu w dzieciach miłość do czytania.
-
Recenzja: co_czyta_klara, Podsiadło Anna
Co mogą oznaczać linie na twarzy babuni? Czy coś więcej niż zmarszczki? Odpowiedz na to pytanie znajdziecie w cieplej opowieści Simony Ciraolo „Linie na twarzy babuni.” Babcia zapytana przez swoją wnuczkę o linie na jej twarzy, odpowiada, że w nich są ukryte jej wspomnienia. Opowiada jej o najlepszym pikniku w jaki brała udział, o spotkaniu z dziadkiem i o tym kiedy odkryła wielką tajemnice. Ta książka jest tak przyjemna, że czytając ją, czytelnik czuje się jakby pływał obłokach. Przepiękne, delikatne ilustracje są idealnym dopełnieniem całego opowiadania. Z racji tego, że zbliża się Dzień Babci, pamietajmy o tym, że ona również kiedyś była młoda…i być może ma piękniejsze wspomnienia od naszych.
-
Recenzja: dziecioczytanie, Urszula Śleszyńska
Moja babcia miała długie, siwe włosy które sama farbowała - szczoteczką do zębów i czarną farbą - pasmo po paśmie. Kiedy już miały odpowiedni kolor, plotła długi warkocz. Tak długi, że w dzieciństwie myślałam, że wystarczy mi za most do samego księżyca. A później ten warkocz zamieniała w kok. Ta fryzura upodabniała jej twarz do księżyca w pełni. Uśmiechniętego księżyca. Kiedy się uśmiechała, linie na jej twarzy zamieniały się w gwiazdozbiory. Piękne, potężne i wskazujące drogę. Uczące życia. Nigdy nie patrzyła na nie jak na zmarszczki. Nazywała je wspominkami. I ja teraz nazywam tak moje. A trochę się już ich nazbierało... Kiedy sięgnęłam po tę książkę zaczęłam płakać. Zanim ją jeszcze otworzyłam. Płakałam i wiedziałam, że kolejna linia na mojej twarzy właśnie tworzy tęsknotę. Wspomnienie jej - kobiety tak dla mnie ważnej. Ta książka to poetycka, przepiękna opowieść o tym, co w życiu ważne. To 'Linie na twarzy babuni' Simony Ciraolo w tłumaczeniu Marty Dudy-Gryc od Wydawnictwa CzytaLisek. Naszą przewodniczką jest tutaj mała dziewczynka, która te urodziny babci zapamięta na długo. A to za sprawą opowieści seniorki. Opowieści wyłuskanych ze wspomnień. Z tych linii na twarzy, które czasem tworzą grymas, a innym razem plastycznie poddają się serii uśmiechów. To linie, które tworzą przeszłość babuni, a równocześnie stają się jedną z najważniejszych lekcji na przyszłość dla dziewczynki. Lekcji, która być może pozostawi ślad, ukształtuje tę młodą damę, by kiedyś stać się jedną z linii na jej twarzy. Linii do której będzie chętnie wracać. U mnie jedna z linii nadal boli. Kiedy ją widzę wywołuje uścisk gdzieś tam po lewej stronie. Uścisk, który pojawił się kiedy wzięłam do rąk pierwszy raz tę książkę. I minął, kiedy ja przeczytałam. A łza, tocząca się powoli po moim policzku wygładziła tę linię. Utuliła ją. Dziękuję.
-
Recenzja: Ksiazeczki_adasia, Witek Dorota
Jak wyglada typowa babcia ? Pomarszczona, z chustką na głowie, a w ręce trzyma laskę. W dzisiejszych czasach taki obraz pasuje raczej do prababci czyż nie ? Typowe, nowoczesne babcie niekiedy wyglądają jak mamy. Zadbane, eleganckie i wysportowane. Książkę, którą pragnę wam przedstawić nosi tytuł „Linie na twarzy babuni”. Tytułowe linie dotyczą oczywiście zmarszczek, a zmarszczki to wspomnienia powstałe na skutek, uśmiechu, zdziwienia czy smutku. Czas jest nieubłagany leci jak szalony, z biegiem czasu stajemy się coraz starsi, najwiecej wspomnień jest właśnie w sercach naszych babć i dziadków. Bohaterkami tej książki są babcia i wnuczka. Dziewczynka pyta babcie o poszczególne zmarszczki na jej twarzy i jak powstały. Babcia odpowiada wnuczce jedna ze zmarszczek powstała kiedy była na pikniku nad morzem, inna kiedy babcia poznała dziadka, a jeszcze inna kiedy babcia się z kimś żegnała. Cudowna historia opowiadająca o babcinych wspomnieniach i troskach, które z biegiem lat zapisały się na jej twarzy jak największa ozdoba. Rozczulająca i dająca do myślenia. Idealna na nadchodzące święto. Skłania do rozmów z wnukami.
-
Recenzja: wiwi_books , Więcaszek Wiola
"Linie na twarzy babuni" to ciepła, pastelowa i pełna emocji opowieść o tym, że każda zmarszczka na ludziej twarzy symbolizuje doświadczenia i upamiętnia przeszłość. W zmarszczkach zapisana jest nasza historia. Kryją się za nimi radości, wzruszenia, smutki, troski i zmartwienia, miłość i nadzieja. Przeżycia, o których chcemy pamiętać i te, które wolelibyśmy zapomnieć... Mała dziewczynka przyglądając się bacznie twarzy babci, z uwagą wysłuchuje jej wspomnień, które odbiły piętno na ciele i duszy. Książka pięknie ukazuje także wyjątkową ponadpokoleniową więź między ukochaną babunią i wnuczką. Pełną serdeczności i czułości. Opowieść reflesyjna, wzruszająca, symboliczna, z ważnym przesłaniem. Oszczędna w słowach, a zarazem bardzo wymowna. Świetny wstęp do rozmowy z dzieckiem o życiu, dorastaniu, starości, szacunku do seniorów i przemijaniu. Zmarszczki są nieodłączną częścią i alegorią życia. Wspomnieniami zapisanymi w naszych obliczach. Warto o tym pamiętać i mimo upływu lat pielęgnować w sobie to, co naprawdę ważne!
-
Recenzja: Cosmic_mummy, Bedus Lidia
Hej kochani♥️ Kobiety raczej nie lubią się starzeć...ale czy każda ze zmarszczek nie jest częścią nas i tego co przeszliśmy? Dziś chciałam zaprezentować Wam piękną książkę, idealną na wspólne czytanie np. podczas dnia Babci 😉 "Linie na twarzy babuni" od @czytalisek_wydawnictwo to książka pełna ciepła i wzruszeń ❤️ Kolejne urodziny babci to wspaniała okazja do świętowania. Wnuczka jest ciekawa dlaczego twarz seniorki jest pokryta liniami. Babcia odkrywa przed nią pochodzenie każdej zmarszczki. Jej twarz staje się otwartą księgą pełną pięknych chwil, wzruszeń i wspomnień. Chcecie wiedzieć jakich? Koniecznie sprawdźcie w książce ❤️ To przepiękna opowieść o przemijaniu, dojrzewaniu i przeszłości. O tym że nasze ciało jest mapą naszego życia i że każdy moment znajdzie na nim swe odbicie. To też wspaniała opowieść o relacji między pokoleniami, o wzajemnej miłości. Mnie zachwycają ilustracje, dzięki którym możemy dopowiedzieć sobie każdą historię opowiedzianą przez babcię i które oddają miłość małych rączek, zachwyconych wspomnianiami babuni❤️ Ja wygrzebię tu jeszcze jedną rzecz, o której wspominałam już w postach dotyczących genealogii- poświęćmy czas by przyjrzeć się zmarszczkom naszych babć i dziadków, naszych starszych krewnych. Dajmy im dojść do słowa, bo każde wspomnienie jest cenne ❤️ Ta książka pozwoli nam na chwilę zatrzymać się i oddać głos przeszłości, którą skrywają wspomnienia.
-
Recenzja: i_czytanelsi, Antolec-Walczak Marika
„ Linie na twarzy babuni” @simonaciraolo wydana przez @czytalisek_wydawnictwo Krótka, wzruszająca rozmowa wnuczki z babcią. Dziewczynka pyta babci czy nie przeszkadzają jej te linie na twarzy. Pytanie staje się pretekstem do oddania się wspomnieniom. Bo w zmarszczkach, jak odpowiada babcia, zawarte są wszystkie babcine wspomnienia. Te najdalsze, gdy jako dziewczynka widziała kotkę z nowonarodzonymi kociętami, spędzała czas z przyjaciółkami, poznała swojego męża, aż do narodzin wnuczki. Piękna historia, której towarzyszą równie piękne ilustracje, o przemijaniu, akceptacji zmian, radości z życia na każdym jego etapie, a także o umiejętności rozmawiania z dzieckiem, które bardzo dużo rozumie. Bo gdy pyta, jest gotowe na odpowiedz. Solidne wydanie, okładka sztywna i moje ulubione grube matowe kartki.
-
Recenzja: @booki_dzieci, Rafałko Kasia
Simona Ciraolo to ilustratorka książek dla dzieci. W Polsce nakładem @czytalisek_wydawnictwo ukazała się bardzo piękna opowieść „Linie na twarzy Babuni”. W tej krótkiej opowieści znajdziemy wiele cudownych wspomnień, które zapisane są w zmarszczkach babci. Odkrywa je wnuczka, dopytując, kiedy się pojawiły. Delikatnie dotyka linii radości, wzruszenia, smutku, zmęczenia. Zastanawia się, jak to możliwe, że twarz babci skrywa tak wiele emocji i historii. To prawdziwa magia, kiedy to, co wydarzyło się dawno, kształtuje człowieka i odbija się na jego twarzy. Babcia został ma tu ukazana z wielką miłością; widziana oczami wnuczki zachwyca, wzrusza i ma mnóstwo historii do opowiedzenia. Ilustracje są cudowne, całość utrzymana jest w pastelowych jasnych kolorach. To książka idealna na najbliższy czas, święto babci i dziadków, gdy okazuje się, jak wiele mają nam do przekazania. Wiek dzieci: 3+ Liczba stron: 36
-
Recenzja: veryhungrysteven, Majewska Katarzyna
Już za chwile dzień Babci i Dziadka, dlatego przychodzę do Was z piękną książką o Babuni i o przemijającym czasie. "Linie na twarzy babuni" Ciraolo Simona @czytalisek_wydawnictwo Zmarszczki na twarzy Babci są odzwierciedleniem jej przeżyć i ważnych chwil w jej życiu. Jej Wnuczka zwraca na nie uwagę i pyta o nie. Babcia każdą z nich utożsamia z ważną chwilą w swoim życiu. Jedną z nich są narodziny wnuczki❤ Książka przywróciła wspomnienia o Babci. Niezywkle ciepła i piękna- tak jak każda Babcia 🩶
-
Recenzja: roksana.nowinska, Nowińska Roksana
"Linie na twarzy babuni" Simone Ciraolo wydawnictwa CzytaLisek , to książka dla dzieci, która nie posiada może zbyt wiele tekstu - jednak sporo dobrego przekazu. Cała akcja rozgrywa się na urodzinach babci. Dociekliwa wnuczka zastanawia się dlaczego babcia, będąc szczęśliwą, wygląda na zmartwioną, smutną. Mowa tu właśnie o liniach na twarzy babuni, kreseczkach, które posiada. Dlaczego je ma? Właśnie na tych zmarszczkach skupia się autorka - bo to znak szczególny osób starszych. Czym zatem są? Te kreseczki, to jak tłumaczyła babcia, wspomnienia, które wyryły się na jej twarzy. Każda linia przypomina jej o historiach, które przeżyła, jak np. poznanie dziadka czy pierwsza przeprowadzka. Przepięknie ilustrowana książka o uroczej okładce. Myślę, że warto po nią sięgnąć, uświadomić dziecko dlaczego starsi mają tak szlachetne rysy twarzy, pełne doświadczenia, pełne troski.
-
Recenzja: ksiazki.moimi.oczami , Matwiej Sandra
Dla babuni zmarszczki coś więcej. Każda z nich to wspomnienie cenniejsze niż skarb. O tym przekona się mała dziewczynka, która ciągle myśli, że jej kochana babunia jest trochę smutna, trochę zdziwiona i trochę zmartwiona. Gd by nieciekawość małej dziewczynki o linie na twarzy babuni, może nigdy, by się nie dowiedziała o pięknych wspomnieniach i sekretach jej babci. Jak się okazuje zmarszczki, to nie tylko wiek, to zarys wydarzeń i wspomnień. Te linie zawsze będą naszą częścią, będą przypominać i opowiadać naszą historię. Nigdy nie pomyślałam w ten sposób, że zmarszczki nie świadczą tylko o utracie urody, że coś mi zostało zabrane, a w zamian nie mam nic. Mówi się uroda przemija z to prawda, a wspomnienia zostaną już na zawsze. Książeczka jest przepiękna, ciepła, klimatyczna poprzez zawarte ilustrację, które są cudowne i pięknie kolorowe. Nie ma tu zbyt dużej treści, ale obrazki wyrażają więcej niż tysiąc słów. Uwierzcie one są zbędne. Sami się pokonajcie. Mama dwójki dzieci zakochana w tej książeczce i jest jedną z piękniejszych, jakie posiadamy. Córka jest zachwycona ilustracjami, ogląda je na okrągło, a dodatkowo opowiada je na swój sposób.
-
Recenzja: Instagram/ bargielita _, Jeżewska-Bargiel Judyta
Przeżycia i doświadczenia kształtują nas jako ludzi. Uczą przeżywania, rozumienia i pozwalają poznać całą paletę wielobarwnych emoc🎨 Prawda jest taka, że ta nauka często zostawia po sobie niesamowity ślad, w postaci bruzd i zmarszczek. Mówi się, że ludzie którzy wiele doświadczyli odznaczają się tym na tle pozostałych, ale przecież radość i ekspresja również zostawiają trwałe pamiątki, prawda? 😉 Poznajcie więc niesamowite miejsca, w których kryją się wszystkie niepowtarzalne momenty zebrane z całego życia w przepięknej publikacji "Linie na twarzy babuni", autorstwa Simony Ciraolo wydane nakładem @czytalisek_wydawnictwo . Historia rozpoczyna się w wyjątkowym dniu, bo podczas urodzin babci- cala rodzina zgromadzona w jednym miejscu świętuje wyjątkowy czas, razem z solenizantka. Wśród nich jest wnuczka babuni, kilkuletnia dziewczynka, która dostrzega świat właśnie takim jaki jest, z prostotą i dziecięcą ufnością. I ciekawością. Bo właśnie ciekawość wzbudziły glebokie linie na skórze a babcia, z oczywistą troską i życzliwością przestawiła wiele opowieści, które wyjaśniają powstanie kolejnych z nich. 😊 Mimika nie jest nikomu z nas obca. Przeżywając rozczarowanie, złość czy radość zmieniamy położenie miesni twarzy wielokrotnie i nie jest więc niespodzianką, że z upływającymi latami pozostawia po sobie spuściznę. Tak było również w przypadku babuni, ktora doświadczyła przepięknych momentów! Wyobraz sobie odkrycie wspaniałej tajemnicy jaką są malenkie kocięta ukryte wraz ze swoją mamą. Albo spotkanie największej miłości swojego życia. ❤️ Książka jest przepiękna a do tego poprowadzona w kapitalny sposób! Dialogi między babcia i wnuczką przedstawione są klasycznie, z kolei kolejne wspomnienia przybierają formę graficzną, wiec książka z całą pewnością zasługuje na miano picturebooka.
-
Recenzja: adiwdrodze, Witkowska Sylwia
U nikogo nie jest tak wspaniale jak u Babci, prawda? Jednak co jeśli dziecko dostrzega zmiany zachodzące na jej twarzy? Jak wytłumaczyć dziecku czym są zmarszczki i dlaczego zmieniają one wyraz twarzy ukochanej osoby? "Linie na twarzy babuni" Simona Ciraolo @czytalisek_wydawnictwo to pełna ciepła opowieść, która pozwoli małemu dziecku poznać bliżej życie Babci. Bohaterkami są wnuczka i jej babcia. Dziewczynka zaczyna dopytywać o zmarszczki Babci a Babcia cierpliwie tłumaczy jakie wspomnienia się za nimi kryją. Niektóre zdarzenia wywarły na twarzy kobiety linie wesołe, dodające sympatycznego wyrazu twarzy, inne - smutne, dodające wyglądowi powagi. Dzięki tej opowieści wnuczka poznaje lepiej swoją babcię. Dowiaduje się, że także i ona ma swoje ważne miejsce na twarzy i w sercu Babuni. Świetna książeczka - może być wstępem do rozmów i spędzenia produktywnie czasu wnucząt z dziadkami.
-
Recenzja: @paulinaa1992, Bubel Paulina
Dzień Babci i Dziadka za nami. Bardzo lubię te święta i radość dziadków, którzy szczerze cieszą się z drobnych, symbolicznych upominków. Moje dziewczyny mają to szczęście, że znają trójkę swoich pradziadków, a ja widząc te relacje, wzruszam się za każdym razem. Bo kto jak nie oni przytulą najmocniej i przy szklance ciepłej herbaty i domowego ciasta, opowiedzą wyjątkowe historie ze swojego życia. „Linie na twarzy babuni” Autor: Simona Ciraolo Wydawnictwo: @czytalisek_wydawnictwo Zmarszczki- każdy z nas kojarzy je z seniorami. Czy zastanawialiście się, jakie niosą ze sobą historie? Bohaterką tej opowieści jest kilkuletnia dziewczynka. Babcia w dniu swoich urodzin opowiada jej najważniejsze wydarzenia ze swojego życia, które wpłynęły na pojawienie się poszczególnych zmarszczek. Każda linia na twarzy symbolizuje momenty smutku, jak i radości, a najważniejsza z nich — pierwsze spotkanie z ukochaną wnuczką. Ta wyjątkowa, pełna ciepła historia zafunduje czytelnikowi mnóstwo emocji. Naprzemiennie bawi i wzrusza, a piękne ilustracje w delikatnych, stonowanych barwach cieszą oko oraz zapewniają niesamowitą, uroczą atmosferę. To książka nie tylko dla naszych pociech, ale również dla nas — dorosłych, którzy dzięki niej mogą zrozumieć, jak ważny jest przemijający czas. Czas, do którego w przyszłości będziemy wracać z sentymentem — może właśnie spoglądając w lustrze na linie namalowane na naszych twarzach, tworzące niezwykłą pamiątkę z przeszłości.
-
Recenzja: Monia_.92, Pawlikowska Monika
" Zmarszczki to o wiele więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. Z każdą z nich wiąże się inna historia " . Książka zaczyna się kiedy na przyjęciu z okazji urodzin babci zjawiska się wszyscy. Wnuczka stwierdza po twarzy babci , że jej wyraz twarzy wygląda jakby była trochę zmartwiona bądź smutna . Zadaje pytania ukochanej babci dotyczące " linii " na twarzy m.in czy babci one przeszkadzają . Babcia odpowiada wnuczce , że w każdej jej zmarszczce ukryte są wspomnienia : piknik nad morzem , wieczór w którym poznała dziadka , najlepszy prezent dla siostry oraz moment w którym zobaczyła wnuczkę po raz pierwszy . Pięknie ilustrowana książka dla dzieci , ukazująca najlepsze wspomnienia , które pozostają w naszej pamięci .
-
Recenzja: Wdziecznoteka , Piotrowiak Paulina
Brakowało mi tej książki. Właśnie takiej, pełnej wrażliwości. Ukazującej piękno w rzeczach które są nieuchronne. W naszych bliznach, ranach, tych na ciele i na duszy, w zmarszczkach. Książka którą otrzymałam do recenzji bardzo mnie wzruszyła przy pierwszym czytaniu. W przepiękny sposób łączy pokolenia. Dzieci mogą z ciekawością popatrzeć na życie dziadków. Babcia może opowiedzieć to wszystko co widziała i słyszała. Wszystko co zapisało się w sercu. Niesamowite przygody i wspomnienia. Czas kiedy wszystko było nowe, ekscytujące. Jednak nie tylko o łatwych rzeczach jest tutaj mowa. Czytamy też o tych trudnych, które sprawiają, że nasze życie zmienia się, dojrzewa i nabiera słodko - gorzkiego smaku. ,,Linie na twarzy babuni" to książka piękna zarówno pod względem ilustracji jak i treści. Zachwyca mnie głęboki przekaz zawarty w niewielkiej ilości tekstu. Książka będzie idealna już dla trzylatków ale starsze dzieci również znajdą w niej coś dla siebie. Pozycja ta otwiera na rozmowy z babcią, na to co przeżyła w swoim życiu. Zatrzymuje, daje nam możliwość refleksji. Zawsze podziwiałam wspomnienia moich babć. Zastanawiałam się czy będę mieć ich tyle samo. Nie zawsze były one łatwe - wojna, głód, pożegnania. Najchętniej jednak słuchałam o tych pięknych wakacjach, wyjazdach, górskich wycieczkach. Książka poruszyła moje wrażliwe struny. Jest w przepięknych pastelowych, różowych barwach. Autorka: Simona Ciraolo @czytalisek_wydawnictwo 🦊❤️
-
Recenzja: mama_czyta_tuwima, Dorota Baranowska
Gromadzimy fotografie, uwieczniamy chwile na filmach, robimy zapiski, gdy tak naprawdę pamięć o każdym najważniejszym wydarzeniu w naszym życiu nosimy w sercu i... na twarzy. "Linie na twarzy babuni" to wyjątkowa mapa ludzkich wspomnień. Jak to możliwe? Ten sekret tytułowa babcia zdradza swojej małej wnuczce, tłumacząc jej, które linie na jej buzi przywodzą na myśl jakie zdarzenia. Drobne zmarszczki wokół oczu, cofają nas w czasie nad morze, gdzie babcia przeżyła najlepszy piknik w swoim życiu. Pojedyncze linie między brwiami to ślad po pierwszej randce w wesołym miasteczku z dziadkiem. Linie wokół ust to pamiątka po smutnych rozstaniach. Jest też jedna wyjątkowa, która przypomina babci o jej pierwszym spotkaniu z wnuczką. 💛 --- Drobna siateczka linii, z którymi walczymy całe życie, aby zachować wieczną młodość, to najpiękniejszy obraz, jaki wymalowano na twarzy życie. Każdy z nas nosi na twarzy jedyny taki i niepowtarzalny. Ja wiem, że to książka o czułej relacji babci z wnuczką ❤️, ale tak bardzo podoba mi się poruszony w niej motyw akceptacji dla przemijającego czasu, które odciska się na ludzkich twarzach. Po tej lekturze, z większą wyrozumiałością spojrzę w lustrze na swoją mapę wspomnień. 😀 --- Tak mało tekstu, tak wiele między nim się kryje treści. Autorka buduje historię w delikatnych i pastelowych barwach, które mówią więcej niż słowa. Jestem bardzo miłe zaskoczona tą propozycją od wyd. Czytalisek. Myślę, że będziemy do niej wracać jeszcze wiele razy. ☺️
-
Recenzja: aleksa_ban, Bankiel Aleksandra
Przed nami Dzień Babci. Świetną książkę związana z tą bliską, każdemu z nas osobą, wydało @czytalisek_wydawnictwo LINIE NA TWARZY BABUNI "Zmarszczki to o wiele więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. Z każdą z nich wiąże się inna historia. W ciepłej opowieści Simony Ciraolo, laureatki wielu nagród, mała dziewczynka poznaje najważniejsze wspomnienia swojej babci. Zmarszczki, które powstają na twarzy, kiedy człowiek się starzeje, okazują się magiczną bramą do podróży w przeszłość." Książeczka to pełna wzruszenia, milosci i troski rozmowa między wnuczką a babcia. Starość zazwyczaj kojarzy się ze zmarszczkami, a one nie zawsze są kojarzone z pięknem. Babcia opowiada dziewczynce, że każda "linia" na jej twarzy to jedno mile wspomnienie, jak na przyklad piknik nad morzem czy spotkanie jej dziadka. Calosc uzupełniają fantastyczne ilustracje, z ktorym płynie niesamowite cieplo.
-
Recenzja: aga.czyta.wszedzie, Świercz Agnieszka
"Linie na twarzy babuni" to bardzo krótka, ale za to wartościowa książka. Wiek to tylko liczby, zmarszczki to ślady, ale nie byle jakie. One opowiadają jakąś historię. Każda drobna linia mówi o przygodach, smutkach, radości. Mała dziewczynka, podczas urodzin swojej babuni prosi by ta powiedziała jej, co oznaczają kreski na jej twarzy. Tak oto poznaje historię jednej z najważniejszych osób w swoim życiu. Zachwycona opowieścią słucha babci z zainteresowaniem, grzecznie zadając coraz to nowsze pytania. Książka zawiera proste, ale konkretne ilustracje dzięki którym łatwiej wczuć się w krótką opowieść babci. Co tu dużo mówić, jest to idealna pozycja dla dzieci. Amelka była bardzo zadowolona z lektury i znając ją, jeszcze kiedyś do niej wrócimy.
-
Recenzja: @lovin_maternity, Kozub Paulina
Już niedługo święto dziadków, w związku z tym zapraszam Was dziś na malowniczą podróż po wspomnieniach. "Linie na twarzy babuni" to pięknie ilustrowana książka, oszczędna w słowach, jednak wymowna i symboliczna. Na łamach jej stron zobaczycie rozmowę babci z wnuczką, zaciekawioną tym czemu twarz tej pierwszej zdobi tak wiele linii. Babcia zaczyna snuć opowieść o tym, że każda z jej zmarszczek to jakieś ważne wspomnienie, które pielęgnuje i chowa w sercu. To naprawdę urocza i chwytająca za serce książka, która uświadamia, że nasi dziadkowie też przeżyli tak wiele pięknych a czasem trudnych etapów swojego życia. Że wystarczy porozmawiać, posłuchać a dowiemy się o ich życiu tylu barwnych historii, że spojrzymy na nich inaczej. To piękne przesłanie zostało ubrane w równie piękne ilustracje, które idealnie dopełniają opowiedzianą historię. Bardzo polecam ❤️ "Linie na twarzy babuni" @czytalisek_wydawnictwo Tekst i ilustracje: Simona Ciraolo Tłumaczenie: Marta Duda-Gryc
-
Recenzja: Magosi93, Osica Magdalena
„Linie na twarzy babuni” Simona Ciraolo Wydawnictwo: @czytalisek_wydawnictwo Data premiery: 11.01.2023 r. Dzisiaj jest Dzień Babci więc jest to doskonała okazja żeby przedstawić Wam recenzję tej wspaniałej książeczki dla najmłodszych. Historia zaczyna się w dniu urodzin Babci. Odwiedza ją rodzina by świętować wspólnie ten wyjątkowy dzień. Mała dziewczynka - wnuczka zauważa, że babcia pomimo tego, że się cieszy wyglada trochę na smutną i zmartwioną. Zapytała więc, jaki jest tego powód. Babcia odpowiedziała, że to przez linie, które ma na twarzy. Linie, w których ukryte są wszystkie jej wspomnienia. Babcia zaczyna więc opowiadać o każdej swojej zmarszczce i tym sposobem dziewczynka poznaje wspomnienia swojej babci. Jest to niezwykle ciepła, wzruszająca i urocza historia. Okazuje się, że zmarszczki, pojawiające się na twarzy na skutek starzenia, są magiczną bramą do podróży w przeszłość, tworzą swego rodzaju mapę wspomnień. Zachwyciły mnie również ilustracje, które idealnie współgrają z całą historią. Bardzo polecam!
-
Recenzja: Stacja_czytankowo, Polewska-Polak Sylwia
Książka "Linie na twarzy babuni" ma piękny przekaz i tego nikt jej z pewnością nie odmówi. Być może zmarszczki na twarzy babci będą Was razić, bo przecież obecnie dziadkowie wyglądają niemal jak rodzice. Ale po pierwsze książka może się równie dobrze odnosić do prababci- i myślę, że to byłoby jeszcze piękniejsze, a po drugie w książce chodzi o "drugie dno". W zmarszczkach babci kryją się wspomnienia. Coś co może brzmieć dość abstrakcyjnie, ale jednocześnie pomoże dziecku zrozumieć głębszy sens. Przypuszczalnie dlatego ilustrator dość silnie zaakcentował zmarszczki. Czy w każdej zmarszczce babci kryją się cudowne wspomnienia? Oczywiście, że nie, część z nich może nawet być nieprzyjemna, ale one wszystkie składają się na naszą ukochaną babunię. To bardzo wartościowy picturebook, który skłoni Was być może na odbycie cudownej podróży do świata babci ❤️
-
Recenzja: Boys.books, Ceregra Marta
Dziś bardzo ważny dzień... I chociaż dla mnie w tym roku jest nieco zgaszonym dniem bo bardzo tęsknię za swoją babcią to lektura pewnej książki przywołałą we mnie wiele ciepłych i pięknych wspomnień. ,,Linie na twarzy babuni" od @czytalisek_wydawnictwo to wyjątkowa książka dla dzieci, która pokazuje jak piękna może być twarz naszych babć. Pod każda uroczą zmarszczką kryje się jakieś wspomnienie lub przygoda. Babcia opowiada swojej wnuczce, która zmarszczka przypomina jej poznanie dziadka, która mówi o pożegnaniu... Książka mnie zachwyciła. Nigdy nie pomyślałam o tym, że można w tych liniach na twarzy zawrzeć wspomnienia bądź emocje. Dziś dzięki tej wyjątkowej lekturze inaczej patrzę na oznaki przemijania i staram się jak najwięcej mieć moją babcię przed oczami. Również miała wiele zmarszczek i wiem, że w jednej z nich na pewno była cząstka mnie...
-
Recenzja: @bpazyszkowa, Pażyszek Beata
„Linie na twarzy babuni” Mapa ludzkich wspomnień. Tak, mowa właśnie o pomarszczonej twarzy babuni,w której schowana jest ta mapa 😉 Dociekliwa wnuczka wypytuje babunię o każdą linię. Za każdą z nich kryją się jakieś emocje i przeżycia. Za jedną zachwyt i zdziwienie, za inną pełnia radości, za kolejną strach, za następną smutek, za ostatnią - bezgraniczna miłość i szczęście. Czytając książkę poznajemy najważniejsze momenty z życia babci, śledzimy emocje, które tym chwilom towarzyszyły. Bardzo dużą wartością tych książek są ilustracje. W ciepłych barwach, jakby wyciągniętych z baśni, można odszukać własne wspomnienia związane z naszymi babciami. Są to idealne książki do czytania z babciami, nie tylko w dniu ich święta, ale przez cały rok!
-
Recenzja: motherandjohn, Franz-Prokop Wioletta
Dzisiaj przychodzę do Was z nową książka od wydawnictwa @czytalisek_wydawnictwo "Linie na twarzy babuni" to piękna, wzruszająca i pełna ciepła bajka pokazująca, ile wspomnień niosą ze sobą tytułowe linie na twarzy. Podczas urodzin babci wnuczka wypytuje jak powstały zmarszczki na twarzy seniorki. Babcia opowiada jakie wspomnienia ma w nich ukryte i co miało wpływ na ich odciśnięcie m.in. poznanie dziadka czy pierwszy pożegnać. Książeczka uczy jakie piękne chwile mamy zapisane w pamięci, ale również na twarzy. Pokazuje, że uciekający czas i zmiany w naszym ciele mają piękne historie i nie powinniśmy się ich wstydzić, czy też je tuszować. Książka jest w twardej oprawie, ma piękne i duże ilustracje oraz małą ilość tekstu.
-
Recenzja: Mali Pasjonaci, Jakubik Dominika
Stworzone z uśmiechów, naznaczone smutkiem, muśnięte zmęczeniem, przede wszystkim kryjące w sobie wspomnienia... są niczym mapa życia. To zmarszczki, linie na twarzy, które chowają w sobie sekrety, emocje przeszłość i wyjątkowe historie. W tej przepięknej, ciepłej i trochę melancholijnej opowieści poznacie małą dziewczynkę, której ciekawość otwiera drzwi do babcinych wspomnień. To właśnie one odbiły się na twarzy babuni w postaci linii, z których każda wiąże się jakimś wydarzeniem. Zebrały one w jednym miejscu przeżycia, zostawiając po sobie niepowtarzalną pamiątkę. A babunia, niczym pełen miłości przewodnik, opowiada swojej wnuczce o tych chwilach, które nie tylko znalazły w jej sercu szczególne miejsce, ale które będą z nią na zawsze. Ta urocza historia, to refleksyjna podróż w czasie. Otulona delikatnymi ilustracjami, czule poruszająca piękną relację babuni i wnuczki, i łagodnie opisująca temat życiowych doświadczeń. Książka naprzemiennie pokazuje wspomnienia z przeszłości ubarwiając czytelnikowi w ten sposób historie opowiadane przez babunię. Wspaniała pozycja na Dzień Babci
-
Recenzja: ania_mazurowamama, Marciniak Anna
Zmarszczki są symbolem doświadczenia i dojrzałości - są symbolem przebytej drogi. Starość ma wyjątkowe piękno... Picturebook "Linie na twarzy babuni" jest subtelnym zapisem rozmowy babci z wnuczką o tym, skąd się wzięły zmarszczki na twarzy. Dociekliwa wnuczka wypytuje babunię o każdą linię. Za jedną kryją się zachwyt i zdziwienie, za inną pełnia radości, za kolejną strach, za następną smutek, za ostatnią - bezgraniczna miłość i szczęście. Poznajemy najważniejsze momenty z życia babci, śledzimy emocje, które tym chwilom towarzyszyły. W ten sposób tworzy się niezwykła mapa wspomnień, schowana w pomarszczonej twarzy. Książka Simony Ciralo jest laudacją na temat miedzypokoleniowej więzi. Jej lektura skłania do poznania najważniejszych wspomnień swojej babci. Jest magiczną bramą do podróży w przeszłość. Ten tytuł jest piękny pod każdym względem!
-
Recenzja: @magdzik091, Pawelec Magdalena
Dzień Babci zbliża się wielkimi krokami. Już w sobotę usiądziemy obok naszych kochanych seniorek, aby złożyć im życzenia. Każdy z nas, kto nadal ma możliwość spotkać babcię osobiście jest ogromnym szczęściarzem 🥰 Dziś chciałam pokazać wam książkę "Linie na twarzy babuni" od wydawnictwa CzytaLisek, która idealnie wpisuje się w klimat najbliższych dni 👵👴❤️ Opowieść toczy się w dniu urodzin babci. Wnuczka jest przekonana, że solenizantka cieszy się na rodzinne świętowanie. Tym bardziej zastanawia ją fakt, dlaczego twarz staruszki jednocześnie zdradza też takie emocje jak smutek, zmartwienie czy zdziwienie. Babunia wyjaśnia dziewczynce, że to wszystko przez zmarszczki, które są pamiątką po najważniejszych wydarzeniach z jej życia. Wnuczka jest bardzo ciekawa, co kryją w sobie poszczególne linie, a babcia chętnie przenosi się w świat wspomnień... W tej książeczce tekstu jest bardzo malutko, a wspomnienia babuni opisuje niemal wyłącznie obraz. Zdecydowanie pierwszoplanową rolę odgrywają tu ilustracje, obok których nie sposób przejść obojętnie. Są bardzo oryginalne i przeładowanie emocjami. To one sprawiają, że historia życia babci tak bardzo wzrusza ❤️ POLECAM! Ta książka zachwyci każdego, kto docenia picturebooki i opowieści, nad którymi trzeba się na chwilę zatrzymać ❤️
-
Recenzja: gabi.zuzia, Nowak Justyna
Za zmarszczkami na twarzy kryje się wiele wspomnień. O kilku z nich babcia opowiada swojej wnuczce. Urodziny babci to doskonała okazja, by spotkać się w rodzinnym gronie. Wnuczka zastanawia się, jak to możliwe, że babcia jest jednocześnie wesoła, smutna i nieco zmartwiona. Postanawia ją o to zapytać. Tak poznaje piękną historię. Historię pełną wspomnień, które kryją się za każdą małą i dużą kreseczką na twarzy babci. Kobieta wspomina wiosenny poranek, piknik nad morzem, wieczór, kiedy poznała dziadka i moment, gdy po raz pierwszy ujrzała wnuczkę. Są też smutne wspomnienia i pożegnania. Ta niezwykle ciepła i wzruszająca opowieść pokazuje, że za zmarszczkami kryje się coś więcej. Że nie są to tylko kreski na naszych twarzach. Starzenie się jest naturalną koleją naszego życia. Rodzimy się, dorastamy, doświadczamy i starzejemy się. W naszych twarzach zamkniętych jest wiele wspomnień, chwil, radości i smutków. Autorka niezwykle subtelnie i pięknie opowiada o tym, że patrząc i rozmawiając z naszymi dziadkami, udajemy się w niezwykłą podróż w przeszłość. Poznajemy te momenty, które były dla nich ważne. Książka urzeka nie tylko przekazem, ale i pięknymi ilustracjami. To w nich kryją się babcine wspomnienia, o których opowiada wnuczce. Z tym pełnym ciepła picturebookiem zatrzymacie się na chwilę i zatopicie we wspomnieniach.
-
Recenzja: Gramy_i_czytamy, Papaj Marta
Nadszedł dzień urodzin. Kolejny rok na liczniku, nowe wyzwania i... świeże zmarszczki. Dla babci zmarszczki nie oznaczają jednak wyłącznie starości, choć upływającego czasu nie można przecież oszukać. Te liczne bruzdy na twarzy stanowią pamiątkę po przeżytych chwilach pełnych emocji oraz zebranych doświadczeniach. W ten właśnie sposób, lecz niedosłownie tłumaczy swej wnusi, czym są ślady na twarzy, gdy ta rozmyśla, dlaczego babunia wygląda na zdziwioną, smutną i zmartwioną jednocześnie. Jedna zmarszczka przypomina szalony piknik z przyjaciółkami na wietrznej plaży, z kolei inna przywodzi na myśl bolesne pożegnanie... Głębokie linie na twarzy babuni są jak drogi wyryte na mapie wspomnień. Drogi nie tylko te proste z pięknym widokiem na kwieciste łąki, ale także te najbardziej kręte z towarzyszącą mgłą, która dodatkowo utrudnia ich przebycie. To także nieśmiałe drogowskazy dla małej wnuczki, by doceniała w życiu każdą chwilę, ponieważ wszystkie sytuacje nawet te najtrudniejsze budują nas jako ludzi do końca naszych dni. Ile jeszcze wspomnień wyrysuje się na twarzy babci? Tego nie wiadomo, ale jedno jest pewne. Babunia doceni każdy kolejny dzień! Ta prosta, a zarazem cudowna historia rozczuli niejedną duszę oraz udowodni, że starość to mimo wszystko piękny czas i nie trzeba maskować każdej pojawiającej się na twarzy linii! Pokaże bliską relację pokoleniową między babcią a małą wnuczką, którą warto pielęgnować. Zachęci również do tego, by wspólnie spędzać czas ze starszymi osobami i nie zapominać o nich. Serdeczna, czuła oraz poniekąd wzruszająca opowieść to podróż do przeszłości. Dopełniona delikatnymi ilustracjami, z których bije miłość i ciepło dodatkowo rozgrzewa serca czytelników. Idealna do czytania z babciami, nie tylko w dniu ich święta, ale przez cały rok!
-
Recenzja: Ur.szulka, Maciejna Ula
💫❤ „Linie na twarzy babuni” - Simona Ciraolo to kolejna pozycja książkowa która idealnie pasuje na zbliżające się święto naszych babć. Gdy na naszej twarzy pojawiają się zmarszczki to za wszelką cenę chcemy się ich pozbyć, ale czy to konieczne ? Im więcej lat tym więcej zmarszczek, a ilość zmarszczek to nasze wspomnienia. Babcina twarz to zbiór największych wspomnień. Właśnie ta książka pokaże dziecku, że starość nie jest przykra i brzydka tylko pełna ciepłych wspomnień które babcia potrafi bez końca opowiadać przy kubku gorącej herbaty. Ta krótka, piękna i ciepła historia ma w sobie wyjątkowy wątek jakim jest podejście do własnego ciała.
-
Recenzja: kkaa_mila, Bichajło Kamila
"Linie na twarzy babuni" to książka ,która w piękny sposób opisuje skąd wzięły się zmarszczki na twarzy babci. Jest to krótka opowieść ale pełna emocji i pięknych ilustracji. Książka warta przeczytania szczególnie...z babcią
-
Recenzja: juzczytam, Anna Nietresta
Zmarszczka to zagłębienie w skórze, powstające pod wpływem utraty kolagenu, ruchów mimicznych, zagniatania i opadania tkanek… Są świadectwem tego ile człowiek przeżył i na ile emocji sobie pozwolił w minionych latach. Mimo, że nie są powodem do wstydu, aktualne trendy wmawiają kobietom, że jest inaczej i natrętnie sugerują potrzebę stosowania różnych cudownych kremów… Linie na twarzy babuni to nowość Wydawnictwa Czytalisek, która w cudowny sposób stara się zmienić spojrzenie dzieci na zmarszczki na twarzy seniorów. Warto wspomnieć, że słowo „zmarszczki” nie pada na kartach książki ani razu! Są one określane jako linie na twarzy lub malutkie kreseczki. Akcja historii toczy się w dniu urodzin babci, który jest okazją do rozmowy z wnuczką na temat jej życiowych doświadczeń. Książka obrazowo ukazuje, że nawet sędziwa babcia, była kiedyś młodą osobą, a w jej życiu przeplatały się dni pełne radości, stresu, strachu… Babcia dziewczynki jest świetnym przykładem akceptacji własnego ciała oraz upływu czasu. Linie na twarzy babuni to książka pokrzepiająca serca, o bliskiej relacji pomiędzy babcią a wnuczką. Świetnie się też nadaje do snucia wspomnień o ciekawych przygodach seniorek, a także o osobach które już odeszły. Przy lekturze może się okazać, że popłyną łzy wzruszenia… Ta książka zostawi ślad w pamięci każdego czytelnika i sprawi, że na linie i kreseczki na twarzach spojrzymy łagodniejszym okiem. Książka posiada twardą oprawę, duży format oraz delikatne, miękkie ilustracje w pastelowych kolorach. Nie posiada dużo tekstu, ale pewne rzeczy trzeba odczytać miedzy wierszami, dlatego idealna jest dla czytelników w wieku 3-7 lat. Na koniec jeszcze coś z przymrużeniem oka: "Powodem, dla którego dziadkowie i wnuki się tak dobrze dogadują, jest to, że mają wspólnego wroga" - S. Levenson
-
Recenzja: Mazia89, Kostuń Marzena
Czas leci nieubłaganie i nie da się go zatrzymać. Z biegiem czasu zmienia się nasze ciało. Te zmiany zauważymy chociażby w lustrze. Każda powstała zmarszczka to odzwierciedlenie uciekającego czasu. Choć my kobiety szczególnie za nimi nie przepadamy to niestety siłą rzeczy kiedyś one się pojawią. Przedstawiam Wam ciepłą powieść Simony Ciraolo o przemijaniu i wspomnieniach "Linie na twarzy babuni". Podczas urodzin babci dociekliwa wnuczka wypytuje jak powstały zmarszczki na twarzy seniorki. Główna bohaterka opowiada jakie wspomnienie niesie każda z nich. Przenosimy się w niezwykłą podróż w czasie i odkrywamy ważne momenty z życia babci, które szczególnie zapadły jej w pamięć. Przeczytamy o przyjemnych jak i smutnych chwilach. Każda linia na twarzy babci to inne wspomnienie. To nie tylko symbol upływającego czasu, ale również piękna pamiątka. Książka jest w twardej oprawie zawiera ogromne ilustracje i ubogą ilość tekstu.
-
Recenzja: ataga_el, Lizut Agata
Ciraolo Simona LINIE NA TWARZY BABCI OPIS WYDAWCY: Zmarszczki to o wiele więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. Z każdą z nich wiąże się inna historia. W ciepłej opowieści Simony Ciraolo, laureatki wielu nagród, mała dziewczynka poznaje najważniejsze wspomnienia swojej babci. Zmarszczki, które powstają na twarzy, kiedy człowiek się starzeje, okazują się magiczną bramą do podróży w przeszłość. Dociekliwa wnuczka wypytuje babunię o każdą linię. Za jedną kryją się zachwyt i zdziwienie, za inną pełnia radości, za kolejną strach, za następną smutek, za ostatnią - bezgraniczna miłość i szczęście. Poznajemy najważniejsze momenty z życia babci, śledzimy emocje, które tym chwilom towarzyszyły. W ten sposób tworzy się niezwykła mapa wspomnień, schowana w pomarszczonej twarzy. Przepiękna książka o uczuciach, którą autorka dedykuje swojej wspaniałej babci Croce. Rodzina przybywa na urodziny Babci, wnuczka zaciekawiona jest dlaczego jubilatka ma różne wyrazy twarzy. Babcia tłumaczy, że to wszystko przez jej zmarszczki_ każda jest z innego wspomnienia. Krótkimi opowieściami przenosi dziewczynkę w przeszłość do swoich najlepszych wspomnień. Na kilkunastu stronach, minimalistycznym tekstem i pięknymi obrazkami które pozwalają włączyć wyobraźnię- zawarte jest więcej uczuć niż w nie jednej powieści. Czytając czuje się wdzięczność i chęć doceniania czasu który mamy. Pozycja idealna do uczenia dzieci odczuć i szacunku to przemijania i starość.
-
Recenzja: czytelniczki_dwie, Limiera Magdalena
Niedzielny, rodzinny poranek to idealna pora aby wspomnieć Wam o wspaniałej książce, która zachęca do pielęgnowania wspomnień i rozmów z najbliższymi. „Linie na twarzy babuni” Simony Ciraolo to poruszająca lektura. Subtelna, skłaniająca do refleksji historia wnuczki i babci, połączenie dziecięcej dociekliwości i dojrzałości oraz sentymentalizmu. W dniu urodzin seniorki, dziewczynka pyta o zmarszczki na jej twarzy. Babcia tłumaczy dziewczynce,że to nie tylko symbol upływu lat, lecz również historia jej życia, ślady jakie pozostawiły chwile wzruszeń, smutków czy radości. Kobieta wspomina wydarzenia, które miały dla niej szczególne znaczenie i ukształtowany jej dotychczasowe życie. I choć jej opowieść jest oszczędna w słowach, resztę czytelnik może sobie dopowiedzieć dzięki pastelowym, miękkim ilustracjom. To przepiękny hołd oddany naturalności, przemijaniu i starości. To lekcja pokory dla młodych pokoleń, która ma uświadomić im jak ważne jest aby z godnością i podniesioną głową przyjmować upływ czasu. To także przypomnienie aby z szacunkiem odnosić się do osób starszych oraz pielęgnować wspomnienia i czerpać z nich cenne wskazówki. Obcowanie z tą książką to niebywała przyjemność, ale również moc wzruszeń.
-
Recenzja: Zaczytanamama_, Dejewska Marta
Książka z wydawnictwa @czytalisek_wydawnictwo "Linie na twarzy babci" to piękna książka ukazująca rozmowę babci i wnuczki . Podczas spotkania wnuczka zauważa że mimo że babcia jest szczęśliwa jest też zmartwiona i jakby trochę zdziwiona. Nawiązuje się między nimi rozmowa gdzie dziewczynka pyta o linię na twarzy babci. Babcia opowiada że to są jej wspomnienia. Podczas rozmowy dziewczynka pyta o każdą linie a babcia opowiada. Książce towarzysza piękne obrazki ❤️
-
Recenzja: @radoscmamy, Kulawska Izabela
Zmarszczki, każda z nas notorycznie pragnie się ich pozbyć. Z biegiem jednak czasu i upływem kolejnych dni jest ich coraz więcej. Są one bowiem czymś więcej niż widać na pierwszy rzut oka. Dlatego sztuką jest je zaakceptować wręcz pokochać. Tak właśnie zrobiła bohaterka książki, która zabrała swoją wnuczkę w niesamowitą sentymentalną podróż, której drogowskazem były tytułowe linie na jej twarzy. Wnuczka dowiedziała się, że przypominają babci o zdarzeniach z jej przeszłości zarówno tych pozytywnych jak i niosących smutek i lęk. Książka budzi w czytelniku niezwykle ciepłe skojarzenia. Czytając ją myślałam o mojej babci jak się zmieniała przez całe życie. Myślę, że tą książkę podarujemy babci jako zaproszenie do snucia opowieści ze swoimi wnukami. Bo linie i zmarszczki na naszych twarzach to przeżyte lata i doświadczenia które ukształtowały nasz charakter. Zaakceptujmy je zatem i pokochajmy uznając za rodzaj drogi, którą mamy za sobą.
Szczegóły książki
- Tytuł oryginału:
- The Lines On Nana's Face
- ISBN Książki drukowanej :
- 978-83-283-9780-4, 9788328397804
- Data wydania książki drukowanej:
- 2023-01-11
- Format:
- 230x270
- Numer z katalogu:
- 183166
- Kategoria wiekowa:
- 6+
Przeczytaj darmowy fragment
Pobierz PDFDostaniesz informacje o aktualnych promocjach i nowościach.